Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az SZTE-re vagy az ELTE-re...

Az SZTE-re vagy az ELTE-re lenne érdemes földtudományira menni (geológia vagy geofizika szakiránnyal)?

Figyelt kérdés
Más kérdésnél már olvastam, hogy az ELTE-n a legjobb a képzés magasan és igazából nagyon szeretnék Pestre költözni. (szegedi vagyok) De elhasználtam már az államilag támogatott féléveimet, amit alapképzésen használhatnék fel így muszáj költségtérítéses képzésre jelentkeznem. Az ELTE-n viszont 100.000 Ft-tal több a tandíj félévenként, plusz erre jönne még a lakhatás és az utazás költségei. Megtudnánk fizetni, de azért felmerült bennem a kérdés, hogy megérné-e.
2016. máj. 16. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom megmondani, melyik egyetemre menj. De arra rákérdeznék, mit értesz az alatt, hogy elhasználtad az alapképzésen felhasználható államilag támogatott féléveidet? Ugyanis ilyen nincs. Van 12 államis féléved, amit simán elhasználhatsz két 6 féléves alapképzésen is.
2016. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam olyat, hogy az első alapdiploma után nem lehet másik alapszakra elhasználni a megmaradt államilag támogatott féléveket csak mesterre. Lehet hülyeség, de végül is teljesen mindegy, mert inkább tartogatom a féléveket a mesterre, ami még drágább, szóval mindenképp önköltségesre jelentkezek most.
2016. máj. 16. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!