Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nyelvet szeretnék tanítani...

Ha nyelvet szeretnék tanítani akkor milyen szakra kell mennem közép iskolában?

Figyelt kérdés

7.osztályos vagyok és ugye jövőre felvételi ezért az ofőnk mondta , hogy elkezdhetnénk gondolkodni , hogy mit is szeretnénk kezdeni magunkkal a jövőben . Én már egy jó ideje arra gondoltam , hogy nyelvet szeretnék tanítani (angolt illetve nemrég álltam neki japánt tanulni úgyhogy akár azt is ). Ebben az esetben milyen szakra kell majd mennem ( és esetleg tudtok-e ilyen iskolát xx. kerületben vagy környékén ) .

A válaszokat előre is köszönöm !



2016. máj. 16. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Angol tagozatra, az majdnem mindenhol van. Itt tanítanak japánt is, de ez az V. kerületben van. [link]

Ez meg a X.-ben. [link]

2016. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és még annyit kérdeznék , hogy a második iskolával kapcsolatban amit írtál ( Szent László ) esetleg tudnál-e valamiféle véleményt mondani ?
2016. máj. 17. 07:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Színvonal, jó légkörű gimnázium, szeretik a diákok.
2016. máj. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Általános iskola végén elég annyit eldöntened, hogy egyetemre akarsz-e menni, vagy inkább rögtön szakmát tanulnál (szakközép). Ha egyetemre akarsz menni, akkor mehetsz bármilyen gimnáziumba, nem kell a szakokon agyalnod. Aztán gimiben még lesz időd átgondolni, mit akarsz tanulni később. Ahhoz, hogy nyelvtanár lehess, nem kell nyelvtagozatos gimnázium. Minden gimnáziumban tanulhatsz két nyelvet, azokat tanuld meg rendesen. Lehet hobbiból tanulgatni más nyelveket is, de kár szétforgácsolni az energiádat. Sokkal könnyebb lesz megtanulni őket, ha kettőt már profi módon tudsz.
2016. máj. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező! A japán szak Magyarországon nem tanárképes. Tehát ha meglesz a Japanológia MA diplomád, akkor sem taníthatsz vele sem általános, sem középiskolában, mert a japánszak nem ad tanári diplomát.
2018. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!