Megoldható valahogy?

Figyelt kérdés
Uye most fogok végezni, majd megyek éretségizni, de ott nincs biosz, valahogy meg oldható hogy valami emelt szintű biológiai vizsgát tegyek valahogy valahol, amit fiygelembe vezsenek? Van erre lehetőség, mert a biosz az nekem nagyon megy :3

2016. máj. 18. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor jelentkezel érettségire beírod hogy biológiából emelt szintűt akarsz tenni.
2016. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, jövőre érettségizhetsz emelt bioszból ha jelentkezel. De miért kell az neked?
2016. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én itt folytatom ahol a szakmát teszem le, itt nincs csak fránya magyar meg ilyenek:c, jó biosz amit értek is az nincs:/, tudom hogy ugy kezdtem hogy szakma nem pedig gimnázium, de etöl nem kel elitélni hogy ez hülye:'D, valahol hülye mindenki kinek az kinek meg a másik nehéz, én szeretnék papirt szerezni arol h nekem az jól megy és oylan hejre meni ahol ezel érek is valamit:3 célom kb még vagy 3 szakma elsajátítása meg ugy egy egyetem rá pszichológia/pszichiátriai képzés lene:3
2016. máj. 18. 19:42
 4/9 A kérdező kommentje:
és utána tovább tovább, minél idősebb vagyok anál joban érdekelnek, kiseb koromba persze általánosba a történelem könyv tökéletes volt a rajz és karikatúrám fejlesztéséhez:D
2016. máj. 18. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem èrtem mi a bajod. Az èrettségire jelentkezéskor ki kell tölteni egy papírt hogy milyen tantárgyból milyen szinten akarsz èrettsègizni. Az emelt szintű èrettségit amúgy sem a saját iskoládba írod hanem valahol máshol.
2016. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát de it.. it meg van szabva hogy miböl lesz..
2016. máj. 19. 05:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenhol meg van szabva. Magyarból, matekból, történelemből, egy idegen nyelvből mindenkinek kötelező érettségizni. Ezeken kívül kötelező mèg egy tetszőlegesen választott tantárgyból is èrettsègi vizsgát tenni.
2016. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
azt ugye tudod hogy ahhoz hogy pszichiáter legyél, előtte el kell végezned az orvosit? Emelt érettségire meg bárhova jelentkezhetsz, ahol erre lehetőséget adnak, google-ben rá tudsz keresni a közeledben lévő iskolákra. Én megértelek, nekem is van három szakmám, és idén fogok államvizsgázni, ha minden igaz, van aki később jön rá arra mit is szeretne csinálni. De végül is nem vagyok elkésve, 26 évesen lesz három szakmám, amiből egy felsőfokú, plusz egy diplomám.
2016. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne először jól utánanézned a pszichológia és pszichiátria képzési útjának. Pszichiáter akkor lehetsz, ha elvégzed a 6 éves általános orvosit és utána szakosodsz. Elég nehéz bejutni az orvosira, az elit gimnáziumi osztálytársaim, akik négy évig erre készültek, biosz és kémia faktra jártak, még közülük sem jutott be mindenki elsőre (ezzel nem azt mondom, hogy te hülye vagy, mert szakmát tanultál, hanem azt, hogy sokkal nagyobb hátrányban vagy emiatt). A pszichológia képzés sem könnyű és szintén nagyon hosszú. Nehéz bejutni ide is, pszichológus diplomát 5 év után szerzel, de utána még tovább kell menni szakképzésekre, tehát itt nincs vége a tanulásnak.


Ezek fényében a legnagyobb hülyeség három szakmát szerezni, mielőtt egyetemre mész, mert így is úgy is egész életedben tanulni fogsz, mind pszichológusként, mind pszichiáterként, és egyik képzés sem olyan, ami mellett kényelmesen simán tudsz dolgozni egy teljesen más végzettséggel (ha pedig nem használod, akkor tök felesleges más szakmát elsajátítani).

2016. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!