Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondják, hogy a tanárok...

Miért mondják, hogy a tanárok keveset keresnek?

Figyelt kérdés
Az én szüleim 120 körül kevesnek. Ez kevés, de a pedagógusbér nem az... Mégis miért mondják akkor, hogy keveset keresnek?

2016. máj. 20. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Mert keveset keresnek (bár ez ugye szubjektív).

Egy csomó pedagógus ismerősöm az utóbbi években egyre kevesebbet keres, mert a változtatások inkább a különbségeket csökkentették. Pl. most hiába vállalnak egyesek külön feladatokat (magasabb óraszám, osztályfőnökség, ilyen-olyan plusz munkák), azt már nem fizetik meg úgy, mint régen, így összességében kevesebb a fizetésük, mint régebben.

És nehéz elfogadni, hogy ugyanannyit dolgozol nem hogy nem több, hanem egyre kevesebb pénzért. Én is kiakadnék. (Volt, aki pár éve azért hagyta el a pályát, mert az új tanévben változatlan munkamennyiség mellett további 20%-kal csökkent volna a fizetése.)

2016. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Tegnap egy szakmunkás suttyó paraszt senkiházi tárgyalt mellettem a villamoson 200 nettós fizetésről.

Ha majd leérettségizel, megérted, mi az a fizetés, és megérted, mi az a senkiházi, és mellette elvégzel egy egyetemet, talán magad is választ tudsz adni a kérdésedre.

2016. máj. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

16 év után pedagógusként nettó 187 ezer ft. 24 éves koromig tanultam és a szüleim segítettek.

Ez a fizetés egy közmunkáséhoz viszonyítva sok, viszont egy banki alkalmazotthoz (közgazdász haveromhoz) képest kevés. Én nem panaszkodom a fizetésem miatt és még jó gimiben is tanítok.

Az a véleményem, hogy aki irigykedik más fizetésére az változtasson. Én éppen közgazdásszá képzem magam.

2016. máj. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán tudod, mennyit keresnek a pedagógusok? (Egyébként ezt így nem is lehet egy számmal megmondani, mert nagyon függ az életkortól és függ a végzettségtől is.)
2016. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Édesanyám pedagógus, én most megyek majd egyetemre elvileg. De lehet, hogy nem lesz rá pénzünk (pedig kb biztos, hogy bekerülök államira). Egyedül nevelt engem, mert kiskoromban apám elhagyott minket és gyakran volt, hogy nem volt pénzünk dolgokra. És akkor azt nem mondom, hogy NEM 8 órát dolgozik. 8ra bemegy és jobb esetben 5kor végez, aztán itthon még éjfélig dolgozgat. Ha nincs extra program a suliban, de gyakran van plusz szombatonként is szerveznek valamit. Meg a hatalmas nyáriszünetben, ami tart kb júli 1től augusztus 20ig, mindig kell mennie nyáritáborba, bármikor behívhatják a suliba. És már mondtam, hogy nehezen jövünk ki hó végén, szóval ne mondja nekem senki, hogy jól keresnek vagy keveset dolgoznak
2016. máj. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Anyukám egyedül nevelt, takarítónő volt, 2 diplomát szereztem úgy, hogy akkor még kötelezően tandíjat kellett fizetni a másoddiplomán félévente 120at és elvégeztem munka közben, sajnos csak levelezőn volt lehetőség mert ugye meg kellett rá keresni a pénzt. Az első diplomakor a főiskolától egy településsel arrébb jártam nem volt kollégium így könnyebb volt a dolgom pénzügyileg, jegyzetek fénymásoltak voltak, úgyhogy nem került sokba az a diploma és persze tanultam, nem költöttem a pénzt UV-kre stb, buliba sem jártam, és ösztöndíj is volt, meg szoctám úgyhogy el lehet végezni simán ha valaki szerényen él. 120ezres tandíjjal is meg lehetett oldani, holott havi 72ezret kaptam pályakezdőként amikor a vasutasnak (kalauz) 100ezer volt a fizetése, buszosnak meg borravalóval jóval több mint 120 - mindenki kiröhögött hogy ezért megérte szenvedni, végigtanulni az eddigi életemet. Na akkor tényleg volt olyan hogy nem volt pénzünk...

Most itt vagyok, és várom néha a "szakembert", jön is a volt tanítvány, aki egyes-kettes tanuló volt anno, most 40-50ezerért vállal FEKETÉN munkákat de csak nekem baráti áron mert ismerőse vagyok (amit 20-30 perc alatt meg tud csinálni, jó, tudom, kell hozzá tudás, én nem tudnám magam azt megcsinálni az biztos!) de sosem adott még számlát. Szerintem nem is tudná kitölteni a számlatömböt.

Abszolút nem mondom, hogy a szakmunkás ember buta, csak azt, hogy az, akinek jó szakmája van, betegre tudja keresni magát, és nem 100ezer valamennyi a fizetése. AMikor ők buliztak, csajoztak, én az összevont szigorlatokra készültem, vizsgákra, szakdolgozatra stb . Megérte? Messze nem, mert most az állam pro-s-tituáltnak néz.

A férjem azt mondta, hogy ha neki a munkaideje után lenne az értekezlet este 8ig, fel is borítana ott mindent, pedig békés tag. Mi nem, pedig kéthetente értekezünk minden okosságról és nem, még 150 sincs a fizetésem a 2 diplomával 21 évnyi össz tanulással.

És akkor jönnek a késélezők, 7000 darabja a késeknek, össz végzettségük 5-6. osztály (de azt háromszor v négyszer ismételve) akkor azért elgondolkozom.

Ja meg ugye nincs borravaló se hálapénz. A régieknek volt ruha- és könyvpénz, most már mindent elvettek, de nem baj, mert a képviselőtestületünk megszavazta önmagának a cafeteriát, a tanároknak minek. Nincs ebédszünet sem, múltkor bevallom, irigyeltem a velem szemben ülő irodistát amikor az órára nézett és mondta, hogy lesz egy félórás ebédszünete. Nekem 5 perc sincs mert mindig ügyelni kell a szünetekben mert nem vagyunk nagy iskola.

Miért vagyok mégis tanár ha csak a rosszat mondom? mert megéri szenvedni, mert erre tettem fel az életem. Mindjárt kezdem is a jövő hétre szánt dolgozatok összeállítását, tankönyvön kívüli anyagok ill feladatok beszerzését. Főzés? Max csak akkor ha már kitör a parasztgyalázat. De jó nekünk.

Én amúgy nem mondom hogy keveset keresek, de busszal járok, nincs pénz kocsira, az akciós termékeket veszem mindig, nem sajnálom érte átbiciklizni a várost, varrott szatyrot is hordok, mert jobban bírja a heti bevásárlást, nem is menne pénzünk kocsira, szóval ha spórol az ember el lehet tartani a gyerekeket is. De könyörgöm, akkor ne jöjjön már oda hozzám adott x család hogy adjam már oda a kenyeremet mer' éhesek. Hát, kérem, ha dolgozna, és nem a segélyt várná esetleg lenne pénze, és el tudná tartani 18 évesen a 4 gyerekét.

Bocsánat a gondolatok torlódásért de rettenetesen sok dolgot tudnék erről mondani és mindig le kell állítanom magam :D

Azt hiszem valamilyen szinten tudtam válaszolni a a kérdésre. Tényleg nem akarok beképzelt lenni, nem nézek le mást, csak azt, aki sír hogy mennyire nincs pénze és ott lop csal és hazudik ahol csak lehet, és a tanárt szidja hogy a piszkok mennyit keresnek, mert hogy mindig mondja a rádió hogy így emelés meg úgy emelés. De persze az hol a valóság: hiszen a média is példásan tud uszítani! Amiket már ezek bemondtak az emelésekről, ha az mind megvalósult volna csak az a 10 év alatt, mióta tanítok, egy milliót keresnék nettóban. Volt hogy bemondták, hogy plusz 10% és azt pl elfelejtették mondani hogy csak tervezet volt amelyet persze elutasítottak. Nem, nem kell irigykedni, de nem is szabad sírni én azt gondolom.


Bocs a túl hosszú és néha zavaros fogalmazásért.

2016. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert keveset kersnek..Azt, hogy magyarországon mennyit keres egy tanár azt nem tudom, de vajdaságban pontosan 120 000ft (átszámolva..)
2016. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

A szüleid is egyetemre/főiskolára jártak, és úgy keresnek ennyit? Mert azért nem mindegy, hogy milyen végzettsége van az embernek. Az lenne a normális, hogy aki plusz energiát fektet bele, és elvégez egy egyetemet, az többet keressen annál, mint akinek érettségije van.

Hogy miért mondják, hogy keveset keresnek? Anyukám több mint 30 év tapasztalattal keres annyit tanítóként, mint én frissdiplomásként, nulla tapasztalattal a versenyszférában, hát ezért.

2016. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
Mert frusztráltak hogy nem lett belőlük egyetemi tanár :) Utálják a munkájukat, bármennyi pénzt kapnának érte, úgyis kevés lenne nekik.
2016. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%

Most egy töritanárnak megint sok mindent le kellett tennie... kb., aki érdeklődik a dolgok iránt és kiolvas hozzá megfelelő irodalmat, simán tud töriórát tartani...meg nem hiszem el, hogy este 10-ig készül a következő napra... annyi mindeújat fedeznek fel minden évben,vagy mit készül???

Próbálja meg napi 8-10 órát dolgozni, hétvégente is, nyáriszünet nélkül, kiküldetésekkel, pl. mérnökként és megtudja értékelni a pénzt. Az, hogy videonézés, meg 45 percből 10-15 perc trécselés, meg 5-10 perces késések óráról és lesnek, hogy PISA-n romlik az eredmény... Az a lényeg, kockás ingre jusson.

2016. dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!