Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldiként felsőoktatás...

Külföldiként felsőoktatás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Felvidéki vagyok. Évek óta Budapesten élek, anno kimaradt az egyetem, minden vágyam, hogy most felnőtt fejjel munka mellett levelezőn bepótoljam.

Otthon szlovák tannyelvű iskolába jártam, ezért nincs magyarból, csak szlovákból és a Szlovákiában kötelező tantárgyakból érettségim. (Pl matek sem kötelező érettségi tantárgy nálunk).

Eddig egy egyetemen érdeklődtem és azt mondta az ottani ügyintéző, hogy nem elég egy hivatalos fordítás az érettségimből még fizetős szakon sem. Menjek felnőtt fejjel magyar középsuliba, érettségizzek le, utána mehet az egyetem.

Én ezt nem akarom elhinni. Megmondom őszintén, még írni sem tudok helyesen magyarul(lehet látszik is), nagyon nincs kedvem gimibe menni 30+évesen, miközben már rég túl vagyok ezen egyszer.

Akkor a sok afrikai stb. diák, aki magyarul sem tud, az hogy tanul itt?

Vagy az a magyar, aki 40-50 évesen ugrik neki a diplomának? Gondolom azóta sok minden változott, nem volt emelt szint stb.

Valaki tudna tanácsot adni? Tényleg a magyar érettségi az egyetlen járható út?

Hova menjek külföldiként, ha tovább szeretnék tanulni?


2016. máj. 20. 20:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki tud olyan felsőoktatási intézményt, ahova elég a felvételhez az érettségim hivatalos fordítása, azt megköszönném.
2016. máj. 20. 20:32
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt, hogy milyen érettségit hogyan fogadnak el, központilag szabályzott, nem az egyetem dönti el saját körében. Mivel elvégezted a középiskolát, szerintem egyből érettségizhetsz is. Ha többet meg szeretnél tudni, olvass utána a felvi.hu-n a tájékozódási lehetőségeknek, de el kellen dönteni, hogy akkor most milyen szakon is tanulnál.


ÉS ne hasonlítsd magad az afrikai vendéghallgatókhoz: ők nem jönnek azzal, hogy nem tudnak helyesen írni magyarul, mivel eleve idegennyelvű képzésre jelentkeznek rendszerint. Ha magyar nyelvű képzésben szeretnél részt venni, akkor ott írni is tudni kell majd.

2016. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felvidéki vagyok, de magyar tannyelvű suliba jártam. Egyetemista vagyok, gond nélkül felvettek, csak emelt szintűznöm kellett, mert a szakom megkövetelte.

Szerintem a te érettségidet is elfogadják, felsőfokú nyelvvizsga pontokat kapsz (40 talán?), amiért mindent szlovákul tanultál. Nem kell matek meg töri érettségi, csak ha az adott szak megköveteli. Javaslom, hogy nézd ki a neked tetsző szakot felvi.hu-n, aztán írj egy emailt az oktatási hivatalnak, hogy mi a teendőd. Ha valahova emelt szintet kérnek, azt neked is meg kell csinálnod, vagy ha magas a ponthatár, akkor azzal tudsz +50-et gyűjteni. De a többit el kellene fogadniuk, erről tud majd az oktatási hivatal pontos infót adni. Egy próbát megér, ne az egyetemeket keresd fel, mert központi az elbírálás, csak esetleges alkalmassági vizsgákat meg egyebeket szerveznek ők.

2016. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!