Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi képzés tényleg...

Az orvosi képzés tényleg világszínvonalú itt Magyarországon? Vagy megéri inkább külföldre menni?

Figyelt kérdés
Sokat lehet hallani, hogy az orvosi képzés a magyar felsőoktatás egyik legerősebb szakja. Viszont nem tudom, hogy valóban fel tudja-e venni a versenyt külföldi elit képzésekkel.

2016. jan. 27. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a magyar orvosok külföldön is el tudnak helyezkedni, így kitalálható, hogy megfelelő-e a képzés. Ráadásul a külföldi egyetem sokkal többe kerül és sokkal nehezebb bekerülni.
2016. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Az orvosi képzés tényleg a jobbak közé tartozik itthon, de azért hasra esni nem kell tőle. Az elméleti képzés az, ami erős, a gyakorlat...inkább hagyjuk:D A külföldiek főként azért választják Magyarországot, mert itt viszonylag olcsó a képzés.

Viszont az tény, hogy egyetem után nem túl nehéz kijutni külföldre (mondjuk az USA kicsit más tészta), ha beszéled az adott nyelvet. Németországban pl. a gyakorlati képzés biztosan jobb, mint itthon, de anyagilag azért húzós. Ha nem vagy nagyon eleresztve , akkor célszerű itthon elvégezni a képzést, és már az egyetem közben lévő gyakorlatokat is külföldön csinálni.

2016. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Gyakorlati képzést inkább hagyjuk...? Le lehet ám tenni az asztalra egy orvosi diplomát (akármelyik magyar orvosin), és utána pofázni. Bírom, mikor kis Corvinusos, bölcsész szakos emberek osztják az észt az orvosiról.
2016. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó: Ez mellément. Egészen véletlenül éppen orvosit végeztem az egyik magyarországi egyetemen. Amit írtam, az tapasztalat.
2016. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Szintén végzett orvos vagyok. Magyarországon az orvosképzés ELMÉLETI része valóban nagyon jó. A gyakorlati része, viszont fényévekre van attól, amit én jónak tartanék. A magyar egyetemek kutatóorvosokat, elméleti szakembereket képeznek, akik gyangék a klinikumban, mert nincs elég tapaszrtalatuk. Összességében a magyar orvosok, elsősorban a szakorvosok, azonban valóban kiválóak, mert egy erős elméleti alapra épült rá a rezidens képzés alatt vérrel és verejtékkel megszerzett tudás.


Összességében szerintem jók a agyar orvosik, mert jó alapot adnak. Továbbá azt is megjegyezném, hogy nem mindig a sznob elitista képzések a legjbbak. Egy orvosnak embernek IS kell lenni nem csak szakembernek.

2016. jan. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha valakinek nem megfelelő a hazai gyakorlati képzés, nyugodtan elmehet külföldre rezidensnek az egyetem után. Ennyi. De ha az elméleti képzés sem megfelelő, tehát a szaros kis érettségiddel, még felvétel előtt minősíted a világszinten elismert orvosprofesszorok tudását, kompetenciáját, akik New Yorktól elkezdve Londonon át Berlinig meg vannak hívva a legnagyobb egyetemekre vendégelőadónak (mind a 4 magyar orvosiról), akkor grat :)
2016. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt mégis kinek szántad, utolsó?
2016. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!