Megéri a tolmácsvizsga?

Figyelt kérdés

Mindenképpen tolmács szeretnék lenni, de ugye az csak mesterszakon van, én meg csak szeptemberben kezdem az alapszakot majd...

Az ELTE-n van lehetőség tolmácsvizsgára, utána olvastam és látom, hogy az általános tolmácsvizsga nem követeli meg a diploma meglétét, úgy hogy arra gondoltam, megpróbálnám, azonban érdekelne, megéri-e vajon. Én úgy gondolom, hogy hosszú távon igen, hiszen ha már kikerülök egyetemről, akkor esetleg előnnyel indulhatnák a frissen diplomázottak közül olyan szempontból, hogy lenne tapasztalatom, már ha a tolmácsvizsga megszerzése után tudnák kisebb fordításokat vállalni...


Tudom, hogy nehéz ez a vizsga, de akkor el kezdenék rá készülni, és persze ha addigra úgy érzem, hogy sikerülne, csak akkor próbálnám meg.

Nyelvtudás amúgy nem gond, C1-en állok, van nyelvvizsgám is, inkább csak a nyelvek közötti váltást kéne gyakorolnom.


Jó ötlet, vagy inkább várjak a diplomámig, 4 évet?



2016. máj. 21. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül a tolmácsvizsga?

(Gondolom nem ingyen van)

2016. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Franciából mennél?

És még miből?

2016. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De jó, hogy végre válaszolt valaki! :)


Igen, franciából akarom most elsőre megszerezni, aztán később angolból, de abból még csak most fogok felsőfokút csinálni.


Az árat most így pontosan nem tudom, de elég húzós, olyan 30 körül van.

Tudom, hogy itt az a kérdés, hogy nekem megér-e annyi pénzt, de én inkább azon gondolkodok, hogy a belefektetett energia megéri-e, mert ha annyira nem fogadják el, ergo egy mesterszakos fordító diploma többet ér, akkor nem bajlódnák vele. Ha csak a pénzről lenne szó, azt össze lehetne gyűjteni addig még simán...

2016. jún. 19. 23:20
 4/4 anonim válasza:
Szia kérdező, én is tolmács azeretnék lenni, és bennem is ugyenezek a kérdések merültek fel. Ha ezt olvasod, akkor megosztanád velem az ezzel kapcsolatos tapasztalataidat?
2018. ápr. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!