Melyik egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek 11.-es és fel kell venni két fakultációt, ami azt jelenti hogy két tantárgyat emelt szinten tanulok. Már most el kell dönteni a szakirányt hogy rendesen fel lehessen készülnöm az egyetemre és addig teljesítsem a felvételi kötelezettségeket. Igazából töri angol fakultációra megyek, amivel majd vagy jogra vagy pszichológiára mennék, de ezek nem jól:(( mind a kettő nagyon érdekel, de a jogra nagyon nehéz bejutni meg tanulni rá, nem lesz szabad időm és azt mondják hogy egyetem után a sok szopó után munkám se lesz mert nem keresnek jogi diplomásokat.. A pszichológiával is ez a helyzet hogy munkanélküli diplomások lesznek azt mondják vagy csak minimálisat keresnek. De a többi tárgy engem nem érdekel.. Gyűlölöm a matekot és a fizikát így egyből ki van lőve a mérnöki vagy a közgázos pálya, orvosira meg nem szeretnék menni. Így nem is maradt már semmilyen szakirány tényleg csak a jog, de arra meg felesleges menni azt mondják. Teljesen kétségbe vagyok esve hogy hova menjek hogy utána tényleg megéljek de nem tudok sehova:( ezekkel a tárgyakkal ami nekem fakultáción lesz hova lehet menni, ahol egyetem után is jó és biztos állásom lesz?

2016. máj. 22. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mehetsz nyelvtanárnak. amúgy közgázon nem vészes a matek
2016. máj. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ott kezdődik a dolog, hogy legyen legalább nagyjából elképzelése az embernek, mit akar később kezdeni magával. Azután utána néz, mit kell ehhez tanulni. Ha meg felsőoktatásba megy, megnézi, milyen tárgyból kell jól telesíteni ehhez az érettségin. Ha van célja az embernek, az elég motivációt ad a legtöbb tárgyhoz, hogy egy év alatt tisztességesen felkészüljön rá, függetlenül attól, korábban hogy ment neki.


Az a baj, hogy Te fordítva ülsz a lovon.

2016. máj. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Rengeteg lehetőséged van, hidd el, itt nem merült ki a kínálat :) nézd meg a felvi.hu-t, ott rengeteg info van, minden szaknak külön leírása stb. Böngészgess egy kicsit és lehet rátalálsz egy olyan szakra, amelyről még nem is hallottál, de érdekelne.

Az meg, hogy attól félsz, mennyit fogsz keresni, szerintem nem feltétlenül erről az oldalról kell megközelíteni. (A pszichológusok magánpraxisban egyébként is elég jól keresnek.) Az, hogy melyik szakmával, milyen diplomával mennyit lehet keresni, szerintem relatív. Jól kell helyezkedni, kapcsolatokat kiépíteni.

Egyébként én most állok a továbbtanulás előtt, én is pszichológiát jelöltem, de engem sose a pénz motivált, én ezt szeretném csinálni, szeretek emberekkel foglalkozni, segíteni a problémáikon. Aztán a diplomával a kezemben, majd látjuk mire megyek vele, de humán beállítottságú vagyok, és legalább így olyat csinalhatok amit szeretek :)

Viszont ha a nyelvek érsdekelnek, és jól is mennek, akkor én elgondolkodnék a turizmuson, mert szerintem abba is sok lehetőség van, szerintem a fizetésük se rossz, főleg külföldön.


Szerintem ezeket a szempontokat vedd figyelembe, és nyugodj meg, még rengeteg időd van :) Remélem tudtam segíteni :)

2016. máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ezt ne tedd magaddal. Nem értem minek hallgatsz olyan emberekre akik csak hátráltatni akarnak. Véleményem szerint aki elég kitartó, az bármit el tud végezni és bárhol el tud helyezkedni. Nem gondolom hogy ilyen vészes lenne a helyzet, hogy mindenki alig keres vagy el se lehet helyezkedni. Csináld azt amit élvezel, végső soron ez a lényeg és semmi más. Amit szeretsz és élvezettel csinálod, amiért aztmondják szenvedélyesen küzdesz és azt akarod csinálni. Kit érdekel mások mit mondanak. Gondolom nem valami hivatalos professzort vagy elemzőt kérdeztél meg, hanem mások mondták akik hallották innen-onnan ezt az infót, stb. Ha semmi nem nyugtat meg, akkor legalább abba gondolj bele hogy mire te kijutsz, és végzel az egyetemmel, addigra annyi minden változik, hogy már csak ezért se gondolom hogy a mai összehordott vélemények alapján kéne ítélni. Tény hogy van hogy nehéz előre tervezni, nem úgy megy már mint 30 évvel ezelőtt, de most ez van. Csináld amit szeretsz és legyél jó benne!

2016. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aszerint válassz szerintem tantárgyat, ami lenni szeretnél és ne fordítva aztán eldől úgyis a fakultáción, hogy menne-e az érettségi belőle vagy nem. Am attól nincsenek kilőve a mérnöki szakok, hogy nem megy a fizika meg a matek, mert vannak közöttük kb. olyanok is amiken egy félévig vagy kettőig tanulnak fizikát meg matekot és ha az ember igyekszik meg lehet csinálni, magamról tudom. :))
2016. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!