Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előbb tanuljak egy szakmát...

Előbb tanuljak egy szakmát vagy menjek egyetemre?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni és nem tudom eldönteni. Nehezen találok magamnak egyetemet, mert nincs határozott, célirányos elképzelésem. A faipar érdekel, ezért arra gondoltam, hogy kitanulok egy szakmát pl. asztalos vagy faipari technikus és akkor utána próbálnám meg az egyetemet. Akkor nyugodtan mehetnék oda, mert van egy szakma a kezemben. Viszont ha elmegyek egyetemre és nem bírnám és eljövök, valahova már nem tudnék menni szakmát tanulni, mert van egy korhatár. Mindenki azt mondja nekem, hogy menjek egyetemre, de nem érzek magamban (most még) erőt ahhoz.
2016. jan. 11. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem muszáj kényszerből egyetemre menned, ha nem találsz magadnak semmi jót (amit szívesen is csinálnál), akkor fölösleges éveket beleölni.
2016. jan. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jónak találom, hogy először kitanulnád a faipari szakmát - ugyanis kevés a szakember, ha szereted csinálni, mert érdekel, akkor még sikeres is lehetsz benne. Megtalálhatod benne az alkotás szépségét is (irigyellek :-) ), stb.

Egy jó szakember is fontos :-)

2016. jan. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2016. jan. 12. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!