Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy kezdjek hozzá az Érvelő...

Hogy kezdjek hozzá az Érvelő fogalmazásomhoz Próba és a Májusi Érettségin + Történelemből az Esszéknek? Magolni szoktatok, vagy próbáljátok értelemmel megragadni a lényeget, és azt megtanulni?

Figyelt kérdés

Egyik fontosabb kérdésem az érvelés + esszé írása... Történelemből még annyira nem is félek, mert ugye ott a forrás, térkép, tele csupa hasznos évszámmal, nevekkel stb. [ remélem így lesz(yn) ]

Abból célszerű előbb behatározni a témát időrend szerint majd aztán részletezni szerintem, jól gondolom?:)

Viszont ott van a magyar. Vers, novella nem az én világom, viszont beszélni írásban, szóban imádok:) Annyi lenne a kérdésem, hogy a bevezetésben mit célszerű írni? Mi a kiindulópontja az egésznek [ az amit a cikk forrása takar ] vagy azzal, hogy azért ezt választottam, mert... [ Pl: érdekel, és szeretném kifejezni a témával kapcsolatos érv és ellenérveim ]?


Másik kérdéskör: Tanulási technikák:)...Hogy tanultok?:D

Én nem vagyok híve annak, hogy írom a vázlatot, és azt tanulom, úgy vagyok vele, hogy már ott a füzetben, minek kis lapra:D, aláhúzom a füzetben, és hangosan.:)

Ti Hangosan / Halkan magadban tanulod / olvasod a tananyagot? Készítesz hozzá illusztrációt? [ rajzot ] :)

Nekünk akik most érettségizünk a tételtanulás lesz májusban a sok. Hogy próbáljátok majd megtanulni? Naponta felosztjátok, vagy majd ahogy időtök engedi? [ nekünk abból megy a felelés, már 1,5 hónapja ] Titeket, hogy szorgalmaznak a tanulásra? Próbaérettségitek volt már?:)


Ui.: Nem mondhatjátok, hogy nem tettem fel elég kérdést !:D Várom mindenki válaszát!:)


2010. ápr. 10. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Magyarnál én nem írtam olyat, hogy ezt és ezt választottam, mert...

Csak vmi általános dologgal kezdtem. Pl manapság ez és ez a helyzet, még régebben ez és ez volt. De ez most így sokkal jobb/rosszabb, mert...

Vagy vmi hasonló:D Már nem nagyon emlékszem:)


Tanulás:

Én pedig híve vagyok a vázlatírásnak:D Ez a mániám...ha tehetem mindenből vázlatot írok:D Igazából azért, mert általában lusta vagyok tanulni, és ha írok, akkor úgy érzem, hogy vmi hasznosat csinálok, és közben azért meg is ragad vmi belőle:)

Ha van vmi bonyolultabb dolog, akkor csinálok hozzá ábrát is:) De ezt gimiben nem alkalmaztam, mert ott nem volt túl sok bonyolult dolog:D:D

A tételtanulástól meg ne félj:) Tudom, hogy soknak tűnik, összeadva nem is kevés, de nem kell szóról szóra tudni az egészet. Jó párszor el kell olvasni, ami nehezen megy azt esetleg megtanulni. Ott úgy is eszedbe fog jutni, mert csomó segítség lesz. Törin forrás, atlasz, magyaron ott lesznek a kötelező olvasmányok, verses kötetek stb...

Ha nem tudsz pl egy verselemzésből semmit, akkor már csak a vers alapján is össze tudsz hozni vmit:D Elolvasod, megpróbálod értelmezni, kiszedsz belőle egy-két idézetet, vagy vmi költői képet stb...aztán kész is:D Dátum oda van írva a vers alá. Vmelyik verseskötet elején a költőről is van pár szó, érdemes megnézni:)

Mondjuk ha vmi regényt húzol, annak azért nem árt tudni a sztoriját, mert ott helyben nehéz lenne elolvasni több száz oldalt:D


Amúgy én anno elterveztem, hogy minden nap megtanulok minden tárgyból egy tételt. Egy napig ment:DDD Az lett a vége, hogy az összes tétel egy hétre maradt:D Fizikát megtanultam (mert felvételi tárgy volt), a többit meg olvasgattam:D Nem olyan nagy cucc, ne aggódj:)


Remélem nem baj, hogy válaszoltam, mert ugye azoktól kérdeztél, akik most fognak érettségizni:)

2010. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
dehogyis baj, nagyon szépen köszönöm a válaszod ! :)
2010. ápr. 10. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk az a szerencse, hogy október óta csak ismételünk matekból és töriből, a töri tételek háromnegyedét pedig már tudjuk mert felelünk belőlük, dogákat írunk. úgyhogy tételeknél leginkább csak magyart kell majd tanulni. töri esszéknél nekünk mindig mondja a tanár hogy a bekezdésnél helyezzük el térben időben a történelmi eseményt amiről írunk. neten is fent van, hogy hogy pontozzák az esszéket, mi alapján kell írnod, az sokat segít!

tanulni én is úgy szoktam mint az 1. hozzászóló, vázlatokat írok. a tételeknél is ezt csináltam, sokat segít! persze először elolvasom a könyvet/füzetet, utána készitek vázlatot. nekem ez segít:) töri próbaérettségit a héten írtunk, magyar próbaérettségi első részét is (szövegértés. jövöhéten lesz a matek és a magyar 2. része. ti írtatok már?

2010. ápr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Próbaérettségiket eddig matematikából írtunk, illetve magyarból szövegértést + 4 tételből vázlatosan szóbeli felelettervet [ ami végül is csak a szóbeli részére épült ] Majd a szövegalkotás jövő héten lesz, történelemből pedig még nem írtunk. : )
2010. ápr. 11. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!