Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dyscalculiaskent (matematika...

Dyscalculiaskent (matematika erettségi nelkul) milyen tovabbtanulasi lehetosegeim vannak?

Figyelt kérdés

Nem passziobol vagyok felmentve, sajnos komoly dyscalculiam van, az alapfeladatok is sokszor kihivast jelentenek. Tobbszor is volt, hogy egy egyszeru ropdolgozatra is napi tobb orat keszultem, mellette magantanarhoz is jartam, megis 1-est kaptam ra, amikor pedig javitani probaltam, az sem sikerult.

Milyen foiskolara/egyetemre/okj-re lehet eselyem igy? Matek helyett vagy foldrajz vagy egy harmadik idegen nyelv lenne (2-t, angolt es oroszt mar tanulok). Minden almom a turizmus-vendeglatas, de ott majdnem annyi matematika van, mint a kozgazdasagin :$



2016. máj. 22. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Minden olyan lehetőség szóba jöhet, ahová nem felvételi tárgy a matematika, illetve a képzés tantervében sem szerepel.

Ilyen képzésekből igen kevés van csak, a felvin tudsz tájékozódni ez ügyben.

2016. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, utanajarok!
2016. máj. 22. 11:41
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

"Ilyen képzésekből igen kevés van csak"

el ne hidd ezt, rengeteg ilyen képzést találsz

2016. máj. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sztem is kevés olyan képzés van, ahol semmi matek nem kell. Pl. ha kutatást végzel( alap házi dolgozatként ) ott is számolni kell.Nagyon járj utána.
2016. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó által említett "alap házi dolgozatnál" rengeteg segítség, segédeszköz a rendelkezésedre áll, számítógép,internet. Ez nem olyan dolog, hogy közben azt nézik puskázol-e. Egyébként meg nyugodj meg, tanárképző és egyéb szakok még ott vannak.
2016. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tényleg rengeteg szakon van matek, csak statisztika, analízis stb néven.
2016. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, en is ettol felek :( sajnos az egyszeru dolgokkal is rengeteget kinlodom, ha az adott feladat ott van, meg talan kiszamolom, de a logika, raerzes teljesen hianyzik, pl. egyenletet se tudok onalloan felallitani :$ ettol fuggetlenul persze igyekszem nem feladni
2016. máj. 22. 19:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Kerdezo, ha csak ennyi, hogy nem tudsz egy egyenletet sem felallitani akkor ne aggodj. Ezen merce alapjan nalunk az ELTE TáTK fele diszkalkulias akkor :'D.
2016. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat sajnos ez az egyenlet csak a jeghegy csucsa :( relacios jeleket is rendszeresen felcserelem, sot meg az analog orat is nehezen tudom ertelmezni (persze azert megy, csak sokkal lassabban, mint mas embereknek). Jartam es fogok is jarni fejleszto foglalkozasra, azzal talan tudok majd valamit javitani a kepessegeimen. Addig is remelem a legjobbakat a jovot illetoen.
2016. máj. 23. 19:37
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 akkor a szociologian eleg nagy bajban lehetnek a statisztikaval, elte connal miujsag?
2016. máj. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!