Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges az, hogy 10-15 év...

Lehetséges az, hogy 10-15 év múlva már nem lesznek ennyire keresettek a villamosmérnökök? Érdemesebb lenne inkább informatikai mérnökként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 22. 13:00
 1/8 anonim válasza:
35%

Lehetséges. Én azt gondolom, hogy bármi megtörténhet. Gondolj bele nagyon sokan mennek informatikai szakra, és szükség is van rájuk, tehát ----------> keresendők az informatikai szakok, de sok is van belőlük, tehát egyértelműen a jobbaknak van előnyük ez ügyben. Viszont a villamos mérnök SZERINTEM keresett dolog most és az is lesz kb 50 év múlva (szerintem). Egy kis bátorítás: Japánban még ma is keresik őket, pedig az szerintem elég fejlett ország:


Szép napot! :)

2016. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
A kettő nem helyettesíti egymást, és nem is fogja, nem értem ezt miből gondolod. Villamosmérnökre is ugyanannyi szükség lesz, mint most.
2016. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vágnak neki ezeknek de csak töredékükből lesz jó szakember.
2016. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

de mégis melyiknek érdemesebb tanulni (pénz szempontjából)

de amúgy az informatika kicsivel jobban érdekel mint az elektronika

2016. máj. 22. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A kettőnek igen kevés köze van egymáshoz. És, figyelve a trendeket, egyrészt a mobil kommunikácó, napelemes rendszerek, az elektromos autók térhódítása stb. nem hiszem hogy nem lesznek keresettek. A villamosmérnökség nem azonos a mérnök informatikával, vagy informatikia mérnökkel. Amivel nem foglalkozik egy informatikus mérnök: vezetéknélküli jelátvitel (mikrohullámú technika), energetika (elosztó hálózatok tervezése, üzemeltetése, erőművek tervezése, üzemeltetése, itt aztán fogják majd fogni a fejüket a rengeteg szinkron napelemes rendszerrel, érdekes impedancia viszonyok lesznek a hálózaton...), nem fogja megtervezni egy informatikus mérnök egy elektromos autó nagyfesz és nagyáramú hajtását. És ezek csak azok a területek amik most kezdtek fejlődni.
2016. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a pénz alapján választasz inkább olyan szakmát válassz amihez nem kell életed végéig állandóan tanulni. A villamosmérnökség olyan ahol az egyetem elvégzése után rengeteget kell tanulni, állandóan változó szabványok, új technológiák, új szabályok (jogszabályok). Szinte havonta van valami újdonság ami érint. Ezenk ívül úgy gondolom, hogy az igazán jó villamosmérnökök nem a pénz miatt választják ezt a szakmát. Ehhez egy elhivattottság is kell (jó ezért le leszek pontozva, de aki tényleg komolyan veszi és tényleg a legjobbak között van már nem a pénzért csinálja... sok ilyet ismerek személyesen is. Nyilván ők jól is keresnek, de náluk az első a szakma szeretete).
2016. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előző véleményét. Én meg infós szempontból mondom, már rossz ha a pénz alapján választassz hivatást. Olyan szinten fel van hígulva a "szakma", hogy bár szükség van szakemberre, rengetegen el se helyezkednek. Az egyetemet elvégzik (persze minnél könnyebbet, pl. ekf emg ilyenek), se a készségeik nincsenek meg, se a hajlandóságuk hogy megerőltessék magukat.


Ideje lenne kiganézni azt a tananyagot amit középiskolában informatika oktatásnak neveznek, mert talán ha nem érezné magát annyira született infósnak minden 2. ember csak mert jól megy a word meg az excel, akkor nem lenne ekkora koppanás a jó egyetemeken és nem akarnánk futószalagon kidobálni a silány minőségű diplomásokat.


Ezt persze ne vedd magadra kérdező, de javaslom ne a pénz alapján válassz hivatást, mert azt senki nem garantálja 5 év múlva mivel mennyit fogsz keresni. És sosem lesz belőle keresett ember, ha nincs semmi affinitása a hivatásához.

2016. máj. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat nagyon sokat segítettetek :)
2016. máj. 23. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!