Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik bölcsész szakkal lehet...

Melyik bölcsész szakkal lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Sokan gúnyolják őket,hogy majd úgyis csak a McDonald's-ban fognak tudni elhelyezkedni.

De jó páran ezt megcáfolták és azt mondják,hogy jól keresnek bölcsészként.

Egyikük francia-magyar szakon végzett és különböző katalógusokat fordít le,a Franciaországból érkezőket tanítja magyarra.


Melyek azok a bölcsész szakok amivel lehet el lehet helyezkedni hazánkban és nem nettó 90ezret keresnek?



2016. ápr. 29. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Annyira lesz komoly a bölcsész szakod, amennyire te veszed komolyan.
2016. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikkel, csak kérdés, hogy hol.


Viccet félretéve, nyelvszakokkal, fordítóként.

2016. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ritka nyelvszakokkal
2016. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyelvszakok. Itt nem anglisztikára/germanisztikára gondolok, hanem keleti nyelvek vagy romanisztika. Persze lehet egy anglisztikával is jól keresni, ha mellé választasz mondjuk egy ritkább nyelvet, vagy második diplomának egy másik szakot. Úgy tudom, hogy a romanisztika szakokhoz kell előzetes nyelvtudás, a keleti nyelvekhez nem kötelező.

Szerintem nem a szakod fogja feltétlenül meghatározni, hogy mennyit keresel, vagy hogy el tudsz-e helyezkedni. Ha jó vagy a munkádban és talpraesett vagy, akár egy túlképzett szakkal is sokat kereshetsz.

Azt válaszd amihez van huzalmad és szeretnéd csinálni. :)

2017. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nvnc44 válasza:
Kommunikáció-médiával el tudtam helyezkedni, sőt, az egyetemünkön van már a tanulmányok alatt fizetett gyakornoki program (egy félévre állják a tandíjad felét). Más kérdés, hogy rájöttem, hogy az írott sajtóra szakosodott kommos diplomám egyébként nem elvárás a szerkesztőségben, ahol jelenleg dolgozom újságíróként. Sőt, ha elvégeztem volna egy közgáz képzést és mellette a MÚOSZ, VálaszOnline stb. rapid újságíró-akadémiáját, vélhetően több munícióval indulok el. Mindenesetre most munkát fogok váltani és ott elvileg figyelembe vették a diplomámat is, bár gyanítom, lassan kezdem elérni azt a pontot, ahol a tapasztalatom legalább annyit vagy még többet számít, mint hogy egészen pontosan milyen szakon diplomáztam. De ettől még diploma nélkül az új állásomba vélhetően nem vettek volna fel.
2023. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!