Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnök és élelmiszerm...

Környezetmérnök és élelmiszermérnök?

Figyelt kérdés
Szerintetek nehéz nagyon ez a két szak? Aki ott tanul/tanult el tudná mondani hogy mennyire kell hozzá a matek? Köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 23. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
ÉLelmiszermérnökin vagyok. A matekkal volt a legkisebb bajom. 2 félév, nem komoly.
2016. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ott a kémia nehezebb inkább
2016. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1es vagyok: én a fizikával szívok. Biosz se egyszerű. A kémia vonalon csak a szerves volt kemény szerintem. A matekot szinte már el is felejtettem, olyan régen volt. Na de a műveletek I-II-III... az "király".
2016. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerettem a kémiát a középsuliban, meg a fizikát is, csak a matek nem ment mert attól mindig paráztam, hiába gyakoroltam dogák előtt, dogánál se kép, se hang.
2016. máj. 23. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem annyira nehéz egyik szak sem, meg hát nyilván függ attól is, hogy hol végzed. A környezetmérnökit BME vegyészkaron pl nehezebb megcsinálni, mint egy SZIE-n az élelmiszermérnököt. A vegyészkaron a környezetmérnököknek az alapozó tárgyai (matek, fizika és valamennyi kémia) együtt van a vegyész- és biomérnökökkel, és nem teljesíthetetlen, de azért nem is könnyű. (Jártam BME vegyészkarra és BCE élelmiszermérnökire is, van összehasonlítási alapom.)
2016. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!