Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez befolyásolja a továbbtanulá...

Ez befolyásolja a továbbtanulásomat a későbbiekben?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, Magyarországon jártam általános iskolába 7,5 évig. Nyolcadik osztály második félévét itt kezdtem Svédországban. Magyarországon nem felvételiztem. Itt Svédországban fogom befejezni a kilenc általánost (itt 9 év az általános és 3 a gimi) Az lenne a kérdésem, hogyha úgy hozza majd az élet egy pár év múlva, fõiskolára mehetek-e otthon továbbtanulni majd? Mert megijesztettek ezzel, hogy nem lesz meg a magyar nyolc általánosom, meg nem irtam felvételit. De azt nem fogadják el, hogy Svédországban befejezem a 8-9. osztályt meg lesz 3. év középiskolám itt?

2016. máj. 24. 12:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen engedélyezett neked is a továbbtanulási lehetőség, ne aggódj! Csak érdemes utánajárni pontosan a felvételi követelményeknek a kiszemelt szako(ko)n, például ha emelt szintű érettségit kérnek, de neked nincs (nem tudom Svédországbna hogy van), akkor az probléma.

De alapvetően semmi kizáró oka nincs, hogy jelentkezz.

2016. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!