Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinfót vagy Programtervez...

Mérnökinfót vagy Programtervezőt válasszam?

Figyelt kérdés

Rövid leszek közlöm a tényeket. (valószínüleg felvesznek csak a sorrend miatt kérdezek)


- Nem vagyok zseni, matekom középszinten 4-es

- Fizikát rohadt régen tanultam, de érdekelne(középiskolába 2-es 3-as, ha jól emlékszem, mert nem tanultam)

- Informatika emelt szinten 5-ös


Érdekelne engem az arduino szerkentyűk programozása, meg amúgy az egész elektronika. Vezérelni programokkal kis robotokat stb. Ez a téma jobban érdekel. Vagy ez inkább a villamosmérnök feladata?

Vagy édesmindegy?


Help me pls!



2016. máj. 24. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Elektronikai témákat programtervezőn nemnagyon fogsz tanulni, mérnökinfón viszont igen. Nézd meg a tanterveket az egyetem honlapján, látni fogod az órákon mi a különbség.
2016. máj. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek alapján mindenképp a mérnökinfót ajánlanám, de akár a villamosmérnökit is, mert azért a mérnökinfón sem az elektronika a fő csapásirány, viszont villamosmérnökin is tanítanak programozást. Proginfón meg az elektronika hírből sem kerül elő.


A matek középszint 4-es viszont aggasztó lehet szerintem az ilyen szakokra. Nyilván nem lehetetlen majd bent maradni, de akkor keményen tanulnod kell.


A fizikára villamosmérnökin egészen biztosan szükséged lesz, és hiányát fogod érezni, hogy régen nem tanultad. Mérnökinfón akkora szükség azért nincs rá, proginfón meg hírből sem.

2016. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akkor a fizikát azért valamilyen szinten "átbeszéljük" az alapoktól egyetemen. Mert ha nem akkor nagy bajban lennék. Mert ha nem akkor nem merem bevállalni és megyek proginfóra, nyáron meg feltornázom magam emelt matek szintre.
2016. máj. 25. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag 0-ról kezdik leadni az anyagot matekból is meg fizikából is, de azért mégiscsak előnyösebb ha az alap dolgokról nem ott hallassz először.


Proginfónál egyébként meg a matek lesz több(algoritmusos tárgyak).

2016. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval nagyon nem lőnék mellé, ha mérnökinfót választanám, mondhatjuk ez ilyen univerzális szak?

Akár lehet programozó is meg vagy valamiféle mérnök is.


Egyébként még az adatbázis meg a hálózat elég jól ment nekem és láttam, hogy vannak ilyen tárgyak. Úgyhogy a mérnökinfót fogom választani.

2016. máj. 25. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez nagyjából univerzális. Megsúgom egyébként, hogy a munkaerőpiacon a programozó állásoknál gyakorlatilag mindegy melyiket végezted, mert a tudásodat fogják nézni kizárólag. Viszont amiket írtál és érdekelnek, azokba a mérnökinfós tanterv fog betekintést nyújtani. Melyik egyetemre mész egyébként?
2016. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Budapest vagy Debrecen, de a jelentkezők számát elnézve marad Debrecen.
2016. máj. 25. 20:25
 8/8 A kérdező kommentje:

Jah és még egy kérdés:


Ha elvégzem a Bsc-t mondjuk Debrecenbe, akkor tudok jelentkezni Budapestre Msc-re majd?

2016. máj. 25. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!