Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki szereti a történelmet, de...

Aki szereti a történelmet, de nem akar tanár lenni az mely szakon tanuljon tovább?

Figyelt kérdés

Ha nem akar tanár és diplomás munkanélküli lenni,akkor melyik szakon tanuljon tovább?

Kizárólag töri az abszolút büfészak belépő?



2016. máj. 25. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Tortenesz, regesz, semmi jovo :/ jogon tanulhat torin, mashol nem
2016. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Én történelem, nyelvek és irodalomból vagyok jó. Isten hozott, haver. Van fogalmad arról, hogy egy jó kőműves mennyit keres? Ha segédmunkás vagy, többé-kevésbé még edzőterem bérlet se kell, illetve elhízni sem fogsz (az most más kérdés, hogy a munka vagy a fizetésed mennyisége miatt).


Egyébként az utóbbi kérdés csak félig ironikus. :D


Jogon voltam, a törihez nem sok köze van, max annyi, hogy az első félévben jobban fogod élvezni a minimálisan történelemhez / jogtörténethez kapcsolódó órákat.


Persze én lusta vagyok/voltam tanulni, ami egyrészt az eredménye annak, hogy idő közben rájöttem hogy marhára nem tudok egyetérteni a jogász élettel járó erkölcsökkel, másrészt nem akarok olyan dolgok védésében részt venni, amivel semmilyen szinten a legkisebb mértékben sem értek egyet.


Persze szerencsére másoknak nincs problémája a gerincével, vagy tényleg egyetértenek, lényegtelen.


Ami lényeges, hogy én a helyedben nyelveket tanulnék. :D Persze nem mennék el Magyarországról, mert azzal megint csak nem értek egyet. :D

2016. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Hobbinak megtarthatod a törit én is megtartottam és elmész valami olyan szakra, ami a csapból is jön, hogy sokra lehet vele menni.
2016. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Így voltam én is, töri mindenekelőtt, de pont ez a kilátástalanság, ami miatt megtanultam (ráerőltettem magamra és megszerettem) a természettudományokat és ezen a pályán megyek tovább. A töri marad továbbra is a szívem csücske, hobbi. Valóban a jog az, amire mehetnél, esetleg valami közgáz, de mindkettőből annyi van, és nem csak töri kell hozzá. Hogyha még van időd a döntésig, és érzed magadban az erőt (meg az affinitást), javaslom a természettudományokat, egy teljesen új világ nyílik meg előtted. :) Sosem voltam jó belőlük, sosem oktatták úgy nekem, hogy érdekeljenek, s pont ezért utáltam is mindet. Ma már máshogy van.
2016. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kicsit urban legendnek érzem ezt, hogy a törivel jó gazdasági irányba tovább menni. Nagyon távolról sincs köze hozzá. Az is inkább matek.
2016. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
A joggal az a helyzet, hogy kb az első féléves Magyar alkotmánytörihez hozzá tudsz szólni, illetve az egyetemes jogtörinek az 1/3-a ismerősen fog hangzani, ha töriből nagyon jó vagy. Rómánál semmit nem segít, magyar jogtörinél szintén(ott már értelemszerűen rómára építenek). Én személy szerint hülyeségnek tartom, hogy sokan azért javasolják a jogot mert, hogy, ha a töri megy akkor az is fog. Annyiban viszont igaz, hogy hasonlóan kell tanulni mint a törit, de a tényanyag kb 10%-a származik középiskolai történelem tanulmányaidból. Ha jól megy a matek akkor közgáz, ha nem akkor nyelvek vagy, ha nagyon érdekel akkor jog.
2016. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekem van ismerősöm, aki törivel tanult tovább és levéltáros lett, most csinálja a doktorit belőle. Nagy pénzeket ugyan nem szed össze, de nagyon szereti csinálni.
2016. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy történelem mester diplomával el lehet helyezkedni. Olyan sokan nincsenek, mindenki másra specializálódik. Meg lehet találni benne az utadat, csak akarás kell és kapcsolatok. Aki keres az talál!
2016. jún. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!