Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nektek van olyan tanár ismerős...

Nektek van olyan tanár ismerősötök akinek már elege lett a pedagóguspályából és szeretne pályát módosítani, de hiába akar sehogy sem tud?

Figyelt kérdés
Gyakran hallani hogy verik, terrorizálják a tanárokat, munkájuknak gyakorlatilag semmi értelme, nem hogy haszna lenne, és nekem is van ilyen ismim akinek már elege lett az egészből, először idegileg tönkrement, aztán különféle ezzel kapcsolatos betegségei is kialakultak az irritábilis bél szindrómától kezdve a krónikus rhinoszinuszitiszig minden van nála, ki is rúgták emiatt a munkahelyéről, de nem tud semmilyen más pályára átmenni, mert az állam nem finanszírozza az átképzést.

2012. dec. 18. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Egy tanár ismerősöm hagyta ott a pályát és ment multihoz dolgozni. Fél év múlva visszament tanítani, mert kikészült idegileg.

Bocs de ennyi erővel az emberek 90% panaszkodhatna.

2012. dec. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Andizsuzsi ***** válasza:
32%
Az az ember, akinek idegi problémái vannak, más stresszes munkahelyen sem tudna dolgozni. Vannak persze az iskolákban kirívó esetek, de a ló túlsó oldalára sem kell átesni. Közalkalmazottat betegség miatt nem lehet az állásából kirúgni. Miért gondolja az ismerősöd, hogy az állam feladata lenne az átképzése? Ha én nem találom megfelelőnek a munkahelyemet, és más munkához más végzettség kell, nekem sem fizeti ki az állam, ahogy másnak sem.
2012. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is tanár végzettségű vagyok. Tanítottam. Most nem tanítok. Majdnem biztos vagyok benne, hogy sosem fogok visszamenni a közoktatásba.


A férjem tanár és szereti. Szerintem az kell hozzá, hogy legyen az emberben bizonyos mértékű lesz.rom hozzáállás. Én nagyon sokat küzdöttem azzal, hogy óra közben ne dumáljon más, amikor én magyarázok, meg hogy rám figyeljenek. Ezt gyakorlatilag képtzelen voltam elérni, ami nagyon fruszrált. A férjem ezzel már nem különösebben foglalkozik. Ilyenkor beveszi a lesz.rom tablettát és kész. Máshogy egyébként nem is lehet. Szerintem.

2012. dec. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

nekem csak olyan tanár ismerőseim vannak, akik imádják. kb az életük erről szól, gyerekek tanítása, nevelése, örömüket lelik benne, és a diákok is szeretik őket. türelmesek, és tisztelik a diákokat, éppen ezért ez kölcsönös.


én ezt egyszerűen egyfajta adottságnak hívom, és akiben ez nincs meg, annak nem kell tanári pályára menni. mindeannyian jártunk iskolába, én több suliba is, mert sokszor költöztem, tehát mindenféle tanárral találkoztam már, és volt, akiről már az 1. órán megmondtam, hogy neki nem itt van a helye. sok tanárra haragszom is, mert a kedvenc tárgyaimat borzasztó rosszul adták át nekem, a hatalomvágyuk fontosabb volt, mint maga az oktatás, fegyelmezni nem tudtak, kétségbeesésükben pedig idiótán viselkedtek. ennek hála felnőttként jöttem rá 22 évesen, hogy az egyik tárgy, amivel kapcsolatban végig érdektelen voltam a gimiben, mennyire érdekel, sőt, mi több, tovább szeretnék vele tanulni - most egyedül tanulom munka mellett, mert izgalmas, és szerethető. csak erre senki nem vezetett rá.


több oldala is van az éremnek, ezt meg kell figyelni.

2012. dec. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De hogy nem igazán alkalmas tanárnak, az már csak akkor derült mikor elkezdett dolgozni, az egyetemen úgy tűnik bevették azt a bizonyos les.arom tablettát, és nem foglalkoztak ezzel, hogy ki alkalmas és ki nem. Felvételinél sem volt semmiféle szűrés, vagy alkalmassági mint ahogy pl a színművészetin, vagy rendészeti hallgatóknál szokott lenni. Jóhiszemű volt és gyanútlan, így aztán sztem és szerinte is joggal várhatná el, hogy az állam finanszírozzon neki egy átképzést.
2012. dec. 19. 22:05
 6/15 anonim ***** válasza:

"Jóhiszemű volt és gyanútlan, így aztán sztem és szerinte is joggal várhatná el, hogy az állam finanszírozzon neki egy átképzést."


ne haragudj, de az állam annak sem akarja finanszírozni, aki még egyáltalán nem tanult felsőoktatásban, nemhogy annak, akinek már van diplomája. sokan tévesztenek pályát, ez van. mindenkinek járjon egyből 2 diploma? na persze. nem tudom sajnálni, bután választott, és kész. mostmár képezze magát zsebből. mindezt mondom úgy, hogy épp most jöttem a tüntetésről.

2012. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Ez egy nagy baromság, hogy akkor mindenki panaszkodhatna, meg hogy máshol is stresszes... Bocsánat, de még egy olyan sz*r pálya nincs, mint a pedagógus. Anyukám tanár, 40hez közeledik és teljesen kivan, egyrészt mert a fizetéséből egy nyamvadt bugyit nem tud venni, másrészt, mert az iskolában 98%-os a cigányok aránya. Máshova nem veszik fel, ebből a szar suliból is minden hónapban több embert engednek el, leépítés van, úgyhogy nem hagyhatja ott. Persze állandóan stresszel, hogy mikor késelik vagy lopnak el tőle valami nagyobb értéket, ami ha bekövetkezik, még egy fülest sem adhat a rohadt mocsok gyereknek, mert még őt csukják le... A nagy oktatási zsenik is rájöttek, hogy a tanárok csak úgy lehetnek sikeresek, ha bizonyos ledolgozott év után (20-25) átképzik magukat, más foglalkozásba kezdenek. Egy életen át, a mai világban, nem lehet bírni ezt a szakmát. 0 tekintély, 0 tisztelet, falra hányt borsó a tanárok munkája. Anyum már műkörmösnek is elmenne, csak ezt ne kelljen tovább csinálnia...
2013. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Ha az állam nem fizeti az átképzést, akkor fizessen védelmi pénzt bassz*s, vagy a drága samponokat és ecsetelőket, amit anyum bnője minden hónapban vesz kb, mert nem képes megszabadulni a tetvektől amit elkapott a kis mocsok "diákoktól"...

Én is egy elit gimibe jártam, más városba, ott is sírtak a tanárok hogy jaj de rosszak a gyerekek, meg hogy milyen kevés a fizetésük... Hát egyszer jönnének ide egy napot letanítani ebben a leprában, garantálom egy szavuk nem lenne utána! (pláne hogy ők külön órát 3-5000 Ft/órás áron adtak..)

2013. jan. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolsó: volt BÁRKI aki anno a tanárok fejéhez fegyvert tartott, hogy tanár legyen? a hülye is tudja, hogy 1-1 osztály nagyon vegyes lehet, társadalmi hovatartozásuktól, szociális helyzettől, földrajzi elhelyezkedéstől függően is. ha nekem van annyi eszem, hogy most ezt át tudom gondolni, a tanárok, akiknek elvileg intelligenseknek kellene lenniük, nem tudták, akkor duplán kérdezem, miért vannak tanári pályán? továbbra sem értem ezt.
2013. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

amikor anyukám hozzákezdett ehhez a pályához, nem ilyen idők voltak, de ezt minden értelmes ember tudja is, csak az olyan értetlenek nem, akik szerint olyan egyszerű egyik pályáról a másik átugrálni...

amikor ő még fősulira jelentkezett, akkor a tanár olyan körmösöket meg pofont kiosztott a pofátlankodásért, hogy csak na. ráadásul a cigányoknak nem volt ekkora pofájuk, na meg hát nem is voltak ennyien. akkor még jó munkának számított a tanári állás.

2013. jan. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!