Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány államilag támogatott...

Hány államilag támogatott félévem van?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki,hogy szeptemberben az Áok-Olkda szakot kezdem el. Viszont lehet nekifutnék az orvosinak és a gyógyszerészetinek is. Szóval tudom,hogy elvileg 12 félév. Ha most 2 félévet lejárok belőle akkor,mennyi maradna az orvosira,vagy gyógyszerészetire?

2016. máj. 29. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:

12 - 2 = 10


vagy te nem így látod?

2016. máj. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvosira 14-2, tehát 12 maradna. Gyógyszerészre 12-2, tehát 10.
2016. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen,csak van egy olyan része,higy ami továbbb tart mint 10 félév(pl. Orvosi ami 12),annak 14 félév az államilag támogatott. Tehát akkor 14-2?
2016. máj. 29. 19:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen,erre gondoltam. Tehát akkor nem csúszhatok.
2016. máj. 29. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Off: nem tudom, melyik egyetemet kezded el, de ha komolyan gondolod az orvosi/gyógyszerészi karriert akkor inkább "kihagysz" egy évet, nyelvvizsgát szerzel, újrafelvételizel, dolgozol az eü-ben hogy legyen rálátádod, biztosan ezt akarod e csinálni.

Gondolom, van lehetőséged egy évvel később kezdeni az olkdát, ha úgy van.


Az indokok: nem akarlak elkeseríteni de a két kiszemelt szakirány igen kemény, és könnyű kicsúszni az időből. És te ezt az állam által támogatott plusz két félévet "pazarolnád el" az olkdra?

Segíteni nem fog a felvételiben, bejutásban, viszont megszokhatsz egy olyan életstílust, tanuládi ritmust, ami után még nehezebb lesz egy gyógyszerészetibe/vagy orvosiba belerázódni, és akkor már nincs több bónuszfélév.

Márpedig az itteni szakoknál minden félév kemény pénzbe kerül, nézz utána!


Mondom ezt úgy, hogy volt különböző évfolyamról több odlás, gyógyszerész, orvos ismerősöm/lakótársam, és én is az általad vágyott szakra jártam.

Gondold át, mit szeretnél! Kívánom, hogy mérlegelj a lehető legjobban!

2016. jún. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,pont emiatt nehéz. Még nincs kihirdetett ponthatár,szóval bizakodok. Ha mégsem,akkor pedig majd elgondolkozom. Persze értem kihagyás,csak ugye abban az egy évben is kezdeni kell valamait. Nyelvvizsgám már van 2 éve. Legfeljebb megcsinálom a felsőfokút. Én a Debrecen/Pécsben gondolkodom.
2016. jún. 21. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!