Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam, hogyan...

Melyiket válasszam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén érettségizem és meg szeretném kérdezni, hogy milyen tapasztalataitok vannak a BME logisztika illetve a műszaki menedzserrel kapcsolatban. Melyikre érdemesebb menni, miért, milyen lehetőségek vannak miután elvégezzük őket. Tudom, már vannak hasonló kérdések, de én azokon felül szeretnék még információkat gyűjteni. Hallottam olyanról is, hogy azt ajánlják, hogy először a műszaki menedzser BSc-t, majd utána logisztika MSc-t célszerű elvégezni. Ez miért előnyös?

Kérlek ne írjátok, hogy egyik se, meg büfészakkör (csak az esetben, ha tényleg racionálisan alá is tudjátok támasztani) :)


Köszönöm!



2016. máj. 31. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A műszaki menedzser általában mindenhol a gépész kar süllyesztője. Nálunk aki nem bírja a gépészmérnöki képzést az átmegy, és röhögve elvégzi. Persze szeretik magukat azzal hitegetni hogy ez mekkora mérnöki diploma. Egyszerűen nem ad épkézláb képzést, már a tananyag is idétlenül van felépítve rajta.


Én mindenképp a logisztikát választanám a helyedben.

2016. jún. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól még, mert benne van a "műszaki" szó, köze sincs hozzá. Nem is véletlenül a GTK-n van, nem pedig a GPK-n.

Nincsenek nagy kihívások, sem pedig elvárások. (Bár ezt így talán nem helyes kijelenteni, mert kinek mi...)

Viszont egyet tudok érteni az előttem szólóval, én is határozottan a logisztikát javaslom, ha már e között a két szak között kell dönteni. Bár az elhelyezkedési lehetőségekről nagyon vegyes információkat hallottam. De mindenképpen több tudást ad, mint amit a GTK-n kapnál.

2016. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:))
2016. jún. 1. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy a kérdésedbe pofátlankodok.


Egy gépész BSc + műszaki menedzser MSc kombónak van értelme?

2016. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!