Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE vagy SZTE matematika bsc?

ELTE vagy SZTE matematika bsc?

Figyelt kérdés
a közös alap után egyértelműen a matematikus specializáció a cél. leginkább az oktatók és hallgatók kiválósága és kapcsolata érdekel személyes tapasztalatok alapján, de arra is kíváncsi lennék, hogy melyik egyetemen van nagyobb hajtás és ennek milyen pozitív és negatív hatásai lehetnek. szeged esetében az is fontos, hogy a kollegista életmód mennyire hátráltatna a tanulásban.
2016. jún. 1. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én az ELTE-re járok, bár a sokak által lenézett elemző szakirányon. Szóval a válaszomat ezek alapján vedd figyelembe.


De mint hallgató nagyon ajánlom az ELTE-t. Zseniális tanárok és tömkelege vár itt. Szerintem színvonalas az oktatás. Szegeddel nem tudom összehasonlítani, mert arról semmit sem tudok. Viszont az oktatás szépen az alapoktól építkezve kezdődik, és úgy nem tudsz itt tovább haladni, ha azokat nem érted meg jól. Érdemes észrevenni, hogy nem azt mondtam, hogy megtanulni, hanem megérteni, hatalmas különbség van a kettő között.


A matematikus szakirányra nem igazán látok rá, egyetlen közös tárgyam volt velük, egy kötvál programozási tárgy, azonban annyit tudok mondani, hogy nagyon kevesen vannak természetesen. Ha elméleti matematikával akarsz foglalkozni, akkor az ELTE, ez nem is kérdés.


Első évben a közös képzésnél lehetőséged lesz azokat a tárgyakat is intenzív szinten felvenni.

2016. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mázlista vagy, hiszen én meg Szegeden végeztem el tavaly a matematikus bsc-t :)


Nehéz úgy összevetni a két egyetemet, hogy senki nem járt a kettőre párhuzamosan. Én is elméletit csináltam, s jóak a tapasztalataim. Odalent az oktatók többsége segítőkészek, s precízek. Többé-kevésbé - amennyire csak lehet - konzisztensek a jelöléseikkel. Egyedül a geometria tanszéket érdemes messzi messzi elkerülni, hiszen ott bajok vannak a fejekben. (Bár vannak kételyeim arról, hogy az eltén ez pl másképp lenne..)


Arra készülj fel, hogy kemény szak a matek, bármelyik egyetemen is végzed. A tantervet is módosították 2 éve, néhány brutál nehéz tárgyat átvittek Msc-re tudtommal. Szerintem sokkal kellemesebbé tették ezáltal a bsc-t.


Szegeden relatíve szerettem, hogy nem volt egy tömeg a az órákon az első két félév után (arányban hasonló mennyiséget szórnak ki az eltéről is, nyilván a sok nem odavalót kiszűrik..). Az oktatói gárda az utóbbi 2-3 évben bsc-t illetően jelentősen megváltozott, főleg az első és másodéves tárgyakat illetően. Sokszor olyanok kerültek az elsőéves tárgyak élére, akikkel nem találkoztam az utolsó évemben sem. Az oktatók 85%-a segítőkész és normális. Én nem érzékeltem, hogy lennének rossz véleményei erről másoknak. A mardék 15% a geometria tanszék oktatóit teszi ki, velük valahogy a 3 év alatt nem sikerült teljesen "megbarátkoznom". A középiskolás KöMaL-ozások után hatalmas csalódás volt nekem az egyetemi geometria. Ha van esetleg kérdésed, írj pm-ben.

2016. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!