Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mérnök informatika bsc-re...

Ha mérnök informatika bsc-re jelentkezek, milyen matematikai "témaköröket" érdemes átismételni?

Figyelt kérdés
Huszonéves fejjel elhatároztam, hogy belevágok és érdekelne ,hogy milyen témaköröket lenne érdemes áttanulmányoznom, mivel jó pár éve volt az érettségi meg a középsuli.

2016. febr. 6. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemen akarod elvégezni?
2016. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
SZTE-t szemeltem ki
2016. febr. 6. 16:24
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

tematikát nem néztem, de amiket általánosan nyomatnak mindenhol az az analízis, lineáris algebra. talán kombinatorika, gráfelmélet, számelmélet és kis modern algebra.



de főleg az analízisre feküdj rá. fusd át pl a Thomas-féle Kalkulus 1 könyvet, interneten megtalálhatod.

2016. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Deriválás, integrálás, határértékszámítás... EZEKET ÁLMODBÓL FELÉBREDVE majd tudnod kell! alapjait nagyon tanuld meg:D mátrix meg ez meg az az könnyű
2016. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítséget.
2016. febr. 6. 16:48
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
mérnök informatikai szinten könnyű, de a komplex bilineáris függvények annyira nem :D
2016. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk innen az Analízis 1-et: [link]
2016. febr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A középsulis tankönyveket érdemes még mellé olvasgatni az alapok miatt?
2016. febr. 6. 17:33
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Csak az emelt matekot tartalmazó tankönyvet az analízisről. Az Analízis elemei a címe.
2016. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

határértékszámítás, differenciálszámítás, integrálszámítás esetleg a mátrixszámítás


Bólyai sorozatot ajánlom.

2016. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!