Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel lehet készülni szóbelire...

Fel lehet készülni szóbelire 2 hét alatt?

Figyelt kérdés
16 vagy 17 vagy 18-án fogok szóbelizni, minden tételre kb. 1 órát szánok, lehet hogy ez sok..de mindent be akarok magolni, félek hogy másképp elfelejteném. Láttam olyan hozzászólásokat hogy 1-2 órát készültek irodalomra és ötöst kaptak, HOGY?
2016. jún. 2. 19:01
 1/4 anonim válasza:
Meg lehet oldani. Én például szóbelire úgy mentem, hogy a tételekből körülbelül 5 anyagot kihagytam, mert későn láttam neki a tanulásnak. Én nem ajánlom ezt a módszert, de nem volt más választásom, viszont bevált. A magolással nem mész semmire, mert ha nem érted, amiről majd beszélni fogsz, akkor belekeveredsz. Van egy csomó módszer az interneten, hogy készíts vázlatot, "rajzold le az anyagot". Nálam ezek pont nem váltak be, de sok pozitív visszajelzés van róluk. A lényeg, hogy ne görcsölj, mert nem vezet semmi jóra. Tétel húzásnál is arra koncentrálj, amit szeretnél húzni, ne arra, amit nem.
2016. jún. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy tanulom a tételeket, ma jöttem rá erre a módszerre, hogy megnyitom a jegyzettömböt gépen, és begépelem a tételt, persze részenként, így megjegyzem. Begépelem kb. 10-szer, utána magamtól, és megragad..szerinted ez sikerhez vezethet? :D Nem tudom hosszútávon mennyire éri meg. Nekem kb. 50 mondat 2 perc gépelés, nagyon gyorsan gépelek.
2016. jún. 2. 20:39
 3/4 anonim válasza:
Ha neked ezzel a módszerrel megy a tanulás, akkor nem lesz gond. Meg egyébként sem kell pánikolni, akkor sem, ha úgy érzed, hogy másnapra elfelejted az anyagot. Bármennyire is furán hangzik, és most még nem hiszed el, ott eszedbe fog jutni minden, aminek kell. Érettségin kihúztam egy tételt, amit otthon megtanultam, de másnap már nem igazán tudtam volna visszamondani, ott pedig úgy írtam, hogy szinte füstölt a papír, csak úgy jöttek a gondolatok. Néztem is egy nagyot, hogy ezt meg hogy?! Szóval csak nyugalom. :-)
2016. jún. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást! :)

A nevedért is kapsz egy pacsit..meg ezért is! :D Breaking Bad isten sorozat volt.:D

2016. jún. 2. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!