Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus gazdálokodás és...

TucoRamirez kérdése:

Corvinus gazdálokodás és menedzsment szak, vagy Corvinus pénzügy és számvitel szak?

Figyelt kérdés

Emelt szinten tanultam matekot, középszinten érettségiztem közel hibátlanra sikerült a feladatlap.

Jól sikerült az emelt törim is úgy számolom, hogy meg lehet a pontom mindkét fentebb említett szakra.


Melyiket válasszam? Igaz-e, hogy a gazd. men. szak nem ér annyit, nem ad akkora tudást, mint a p.-sz. szak?

Félek attól, hogy a pénzügy-számvitel szak túl száraz lesz nekem, valamint nem szeretnék könyvelő lenni...


Köszönöm előre is a komoly válaszokat!


2016. jún. 4. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Igaz. A pénzügy-számvitel többet ér. Nem annyira száraz, tanulj értékpapírokról, és lehetsz portfóliómenedzser, vállalati elemző, bróker, privátbankár stb.
2016. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A psz a legjobb amit választhatsz, hidd el :) Iszonyat kereslet van rá, és rendesen megfizetik. Cserébe készülj fel, hogy sokkal nehezebb lesz elvégezni, mint valaha gondoltad volna, de nem lehetetlen :) Azért a dolog jóval túlmutat a könyvelésen, sőt.. Alapból aki itt tanul, az inkább a főkönyvelő vagy könyvvizsgáló szakmát pályázza meg. De ha neked majd a pénzügy tetszik jobban, akkor arra szakosodsz :) És a psz sem túl száraz, bár kevesebb magolós tárgy van benne, mint gazdmenen, de itt sem csak számolós tárgyak vannak, minden félévben van valami más jellegű (lehet nyelv vagy pl vezetés-szervezés, gazdaságpszichológia, adójog, filozófia stb..).
2016. jún. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!