Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Kölcsey Ferenc Gimnázium...

A Kölcsey Ferenc Gimnázium erős iskola?

Figyelt kérdés
Szeretnék jövőre oda bejutni, de nem találtam bővebb információt az iskola honlapján. Milyen az iskola, hogy vannak az osztályok? Ha félig francia vagyok megéri a francia osztályt választanom? És a Kölcseyben milyen a sport? Van egyesületük, edzésük például kosárlabdából?

2016. jún. 5. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia :)


A Kölcsey egy közepesen erős iskola.


Az évfolyamokon 6 osztály van.:

- a : 34 fős ökológia osztály 4éves

- b : 34 fős nyelvielőkészítős osztály 5 éves. Az osztály emelt szinten tanulja az angolt és mellé heti 4 óraszámba az egyik fele németet a másik franciát

- d : 34 fős nyelvielőkészítős osztály 5éves. Osztály egyik fele olasz-angol, a másik angol-olasz tagozatos.

megjegyzés: a b és a d emelt angolos fele (51 fő) lesz 3 részre bontva az angol órákon

- e : 34 fős sport osztály, 4 éves. ide csak olyanok jelentkezhetnek akik élsportolók

- f : 34 fős nyelvielőkészítős kéttannyelvű francia osztály, 5 éves. matek, töri, és még 2 tantárgy franciául.

-g : ugyanaz mint az f


Nem tudom hogy milyen szinten beszélsz már franciául, de szerintem megérheti. Max talán az első pár hónapban egy kicsit unatkozol, amíg az alapokat sajátítják el. De mint írtam sok tantárgy fog francia nyelven folyni, és vannak olyan tanárok a Kölcsey-be akik csak franciául beszélnek. Továbbá ha valami franciával kapcsolatos dolog felé akarsz majd később továbbtanulni az iskola tud benne segíteni.


A sport/tesi egy az egyben olyan mint más iskolákban, erről mást nem nagyon tudok írni. A középiskolák között csak annyi a különbség hogy a kötelező délutáni tesit másképp oldják meg. Az iskola ugyanúgy jár iskolai sport versenyekre, általában dobogós helyezéseket szoktak elérni.


Am, az utolsó kérdéseddel teljesen beletrafáltál xd

Én igazából nem halottam olyan iskoláról ahol maga a középiskola valaminek az egyesülete, úgy mintha a vasas vagy bvsc lenne. És ezalól a KÖlcsey sem kivétel, de! egy pályázat miatt a Kölcsey indítani fog egy kosárlabda egyesületet, ami jöv. szeptemberben indul be. :D Az egyetlen feltétele, hogy máshol ne legyél regisztráltatva. Ugyanúgy lesz edző, heti versenyek, stb. Ugye a jelentkezés az most áprilisba volt, de sztem gólyákat is felvesznek majd. Meg azt tudom hogy v.mikor augusztusba lesz egy aranyos csapat összerázó táboruk :D


Remélem tudtam segíteni :)

2016. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél! :D Igazából én csak jövőre felvételizek, de nagyon kinéztem magamnak a Kölcseyt!
2016. jún. 5. 12:52
 3/5 anonim válasza:
Szia! engem az olasz angol tagozatra vettek fel. Jövőre ott kezdek, és már nagyon várom! Ha bármi kérdésed van a sulival kapcsolatban írj bátran!
2016. jún. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. jún. 29. 18:22
 5/5 anonim válasza:
Halii, én francia kéttanra járok, és vannak olyan osztálytársaim, akik belgiumban éltek, apjuk francia stb.. Szoval szerintem ez nem probléma, mert a szaknyelv órákon kibontakozhatsz pl :D a tesi nagyon jó, csomó sport van, és minden jóóó!! :)
2016. dec. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!