Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Szlovákiai érettségi...

Segítség! Szlovákiai érettségi pontszámítása Magyarországon?

Figyelt kérdés
Magyarországon szeretnék fogorvosin tanulni, és készülök is az emelt biológiára és kémiára is . A duplázós pontszámítással tisztában vagyok, viszont nem tudom hogy számolják az érettségi és tanulmányi pontokat az én esetemben (ugyanis Szlovákiában én csak angol, szlovák, magyar és biológia érettségit csinálok) ezekből számolnak nekem valamilyen pontot? Hogy működik ez az esetemben?

2016. jún. 6. 11:17
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ugye itt nem kötelező a matek és történelem érettségi .Ilyen esetben nekem csak a duplázós módszer játszik ?
2016. jún. 6. 11:18
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Az írásbeli százalékaidat és a szóbelit összeadják és adnak rá összesítve egy százalékot (minden tantárgyból, amiből érettségizel). Szlovákra kapsz B2 vagy C1 nyelvvizsga pontokat (de ez csak azért jó, mert nem kell majd csinálni a diplomához). Az emelt szintűket muszáj megcsinálnod, abból normálisan számítják a pontokat. Nem kell töri meg matek, csak ami kötelező itthon + a két emelt szint. Mindkét pontszámítási módszer érvényes a te esetedben is, azzal számolnak, ami neked jobb.
2016. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Felhívtam a Felvit es ők azt mondtak ,hogy mivel nem nincs matek es töri érettségim ezért csak a duplázás lehetséges !:( segítenel hogy pontosan hogy kell kiszámolni ,ha nincs ez a két érettségi ?
2016. jún. 6. 13:53
 4/22 anonim ***** válasza:

Mindenhol az megy, hogy ügyintézőtől függ a kapott válasz. Fogalmuk sincs semmiről, félretájékoztatnak.

A felvis pontszámítóval is ki tudod számolni a pontjaidat (legalábbis úgy rémlik), csak töri helyett a szlovák eredményedet írd be mondjuk. Vagy nézz utána a pontos módszernek és számold ki magadnak egy papíron, de nyilván azokat a tárgyakat vedd figyelembe, amikből érettségivel rendelkezek. Viszont a féléves /évvégi jegyeknél nézik a matekot meg a törit is.

Nekem anno minden jegyem 1-es volt, arra a részre megkaptam a 200 pontot, az érettségiből meg nagyon korrektül számoltak, a szabály szerint.

Nem emlékszem már, hogy mi is a pontszámítás pontos módszere, de felvin tuti megtalálod.

2016. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod ! Hihetetlen hogy amúgy senki nem tud válaszolni ! De akkor reménykedem ,hogy nem duplaznom kell ,mert akkor nem vesznek fel ! Viszont a gimis jegyeim mind jók meg az érettségik is !
2016. jún. 6. 15:57
 6/22 A kérdező kommentje:
Mármint a két emeltem nem lett túl fényes :(
2016. jún. 6. 15:58
 7/22 anonim ***** válasza:
Ha feltöltöttél mindent és mégis dupláznak, fellebbezned kell, de szerintem nem lesz gond. Amikor én jelentkeztem, volt jópár szlovákiai ismerősöm és mindenkinek normálisan számoltak.
2016. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A tanulmányi pontokat az alábbi öt tantárgy utolsó két tanult évfolyam év végi osztályzatainak összege adja:


magyar nyelv és irodalom (évenként a 2 osztályzat átlaga),

történelem,

matematika,

legalább két évig tanult választott idegen nyelv (vagy nemzetiségi nyelv és irodalom),

egy legalább két évig tanult választott természettudományos tantárgy vagy két, legalább egy évig tanult, választott természettudományos tantárgy. Természettudományos tantárgyak: fizika, kémia, biológia, földrajz (földünk és környezetünk), természettudomány.

2016. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Érettésgi pontot pedig a két vizsgatárgy százalékos összege adja kerekítés nélkül. A te esetedben az emelt biológia, és kémia
2016. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A tanulmányi pontot értem :) de akkor nekem nem az 5 tárgyat nézik mint a többieknek ,hanem a Kemia es bioszt duplazzak a tanulmányi melle ?? Jól értem ?
2016. jún. 6. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!