Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Szlovákiai érettségi...

Segítség! Szlovákiai érettségi pontszámítása Magyarországon?

Figyelt kérdés
Magyarországon szeretnék fogorvosin tanulni, és készülök is az emelt biológiára és kémiára is . A duplázós pontszámítással tisztában vagyok, viszont nem tudom hogy számolják az érettségi és tanulmányi pontokat az én esetemben (ugyanis Szlovákiában én csak angol, szlovák, magyar és biológia érettségit csinálok) ezekből számolnak nekem valamilyen pontot? Hogy működik ez az esetemben?

2016. jún. 6. 11:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%

Töri nékül szerintem esélytelen a tanulmányi pont számítása, a Felvi szerint

csak a biosz, kémia duplázása lehetséges

2016. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát ! :) esetleg ha valakinek van meg tapasztalata azt szívesen várom :)! Azért reménykedem ,hogy nem a duplázás van csak ,hanem valami alternatív pontszámítás :D
2016. jún. 6. 18:24
 13/22 anonim ***** válasza:
57%

Na itt vagyok megint, az első válaszokat is én írtam.

Utánanéztem picit a pontoknak, rosszul emlékeztem, de a lényeg ugyanaz:

A tanulmányi pontjaidba beszámít: félévi és év végi jegyek a már felsorolt tárgyakból, plusz az érettségid amiből lesz (senkit nem érdekel, hogy nincs törid meg matekod).

Érettségi pontokat meg emelt biosz és kémiából számolják.

Erre jön rá a 100 többletpont az emeltek miatt.


Nem a duplázás az egyetlen járható út, tapasztalat! Ukrajnában, Szerbiában kicsit máshogy vannak a dolgok, nekik sokszor nem fogadnak el valamit, de szlovákiaiként nem lehet ilyen jellegű problémád.

2016. jún. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszi ! Bocsánat hogy ilyen érthetetlen vagyok ,de ha az összes 11 es 12 es jegyem 1 es ! Es a Kemia es emelt bioszom 60 es 65 százalék ! Akkor mennyi pontom lesz ?
2016. jún. 6. 18:30
 15/22 anonim ***** válasza:
volt tantárgyad 11-12-ben matekből és töriből?
2016. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Legfeljebb 425, ha az otthoni érettségid mind egyes. De még valamit számolgatnak az otthoni írásbelikkel is, én 5 ponttal kaptam kevesebbet, mint ami abból adódott volna, hogy mindenem egyes volt + a 2 emelt százalékai.
2016. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem a 11-12 matek és töri a lényeg, hanem az utolsó két év, amikor ilyet tanult. Töriből jó eséllyel 10-11.
2016. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Sajnos töri csak 11.-en volt ,de matek volt 12.ben is !
2016. jún. 6. 18:47
 19/22 anonim ***** válasza:
Akkor azt nézik, kész, ennyi.
2016. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy tölts fel mindent, és majd ők kihozzák belőle a legjobbatt
2016. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!