Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3d tervezőnek hol lehetne...

3d tervezőnek hol lehetne tanulni?

Figyelt kérdés
MOME-n láttam animáció szakot + van 1-2 500e-es tanfolyam 3d max-re, azt ennyi. Játékokhoz a 3D tervezők, kik a fegyvereket, alakokat, szörnyeket, tájakat tervezik hol tanulnak?

2016. jún. 6. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem igazán olyan komplikált a dolog, ahogyan azt Te gondolod!:)

Kezdjük ott, hogy én biztos nem fizetnék egy Ft-ot sem ilyen drága tanfolyamért!


Két féle út van ami végül úgyis összefonódik.

Az első, hogy elvégzel egy 3d modellezéssel is foglalkozó OKJ-t, pl. Mozgókép és animáció készítő, itt tanítgatnak neked alap dolgokat, és "modern" technikákhoz is hozzáférsz. Ilyen pl. az elektronikus táblára való rajzolás, stb.

"Rajzolás"? Igen! Nagyon fontos ahhoz, hogy jó modellező legyél. Tudni kell rajzolni is! :) Emellett a textúrázáshoz kell egy jó képszerkesztő program, amit jól kell tudni használni. PL. Photoshop

Sulikban csak az alapokat tanulod meg. Emellé rengeteg gyakorlás kell otthon, a folytonos új kihívásokat keresve. Így jön be a második verzió!

Magadtól elkezdel modellezni tanulni.

Torrent oldalakon is van egy csomó "tanfolyam" ahol idegen nyelven magyaráznak, vagy lépésről lépésre modelleztek "együtt" egy-egy dolgot, pl. sportautó, stb.


Ha eljutottál egy elfogadható szintre, akkor meglehet próbálni a helyi cégekhez, a legjobb alkotásokkal befáradni, hogy hátha van hely.

Ezután ott mégjobban beletanulsz a szakmába. Azonban az sem igaz, hogy mindig fegyvereket, alakokat, szörnyeket, tájakat fogsz modellezni. Ami jön! :D


Amit tudok ajánlani, hogy ásd bele magad egy számodra szimpatikus modellező programba. Pl. 3Ds MAX, Maya,

Képszerkesztőbe: Photoshop


Hasznos oldalak: Youtube, google, és nCore annak hiányában TPB. Minden anyaghoz hozzá tudsz férni.


Saját magad érdeke miatt, indíthatsz egy youtube csatornát is, ahova a legjoban sikerült műveidet animálva rakhatnád fel. Nagyon előre tudnak ezek is rendíteni.


Pénzszerzéshez még annyit hozzátennék, hogy sok külföldi oldalra lehet feltölteni modelleket, és ott más személyek vásárolják meg. Pl. egy jól modellért elég jó pénzt lehet kapni, ha textúrázva is van, kiegészítésnek tökéletes.


Sok kitartást, nem lesz könnyű!

Én is agyaltam a dolgon régen, nagyon beleástam magam a témába, sok programot kipróbáltam, és 2-3 hónapig "szenvedtem" is vele. Azután jöttem rá, hogy csak ámulatba tudnak ejteni ezek a kész művek, megcsinálni nem szeretem Őket, vagyis nem élvezem a folyamatot. Emellett mindig amikor valamire rájöttem jött 100 új kérdés, sokszor nyomtam meg rossz gombot egy programban és azzal is órákat töltöttem, hogy-hogy kell visszacsinálni, stb. :D

2016. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!