Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Támogatnátok a matematika...

Támogatnátok a matematika erőteljesebb oktatását az általános és középiskolásoknak?

Figyelt kérdés

Nagy probléma a mostani oktatással, hogy fel se fogják, hogy mi a matek, csak megrekednek az alsós szinten, hogy "ki kell számolni" pedig nem csak arról szól pl. jellemző, hogy amikor először vesznek prímtényezős felbontást, közös többszörösöket, függvényeket vagy e alapú logaritmust akkor néznek, hogy "Há' ezen mit számoljak ki?"


Továbbá valamiért sokan megutálják ezt a tantárgyat, pedig sok tudománynak pl. fizika és szakmának pl. mérnök az alapja és sokan azért mennek inkább bölcsésznek, mert "nem értik a matekot."



2016. jún. 8. 23:25
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
71%
Az ilyen kérdéseket imádom.....annyi közömvan hozzá, hogy kinek mi a kedvenc tantárgya oszt szeretné ha az egész világnak az lenne...... Meg magasabb óraszám, az kell a gyereknek, ja....nézz körül szívem az országodban ahol élsz....
2016. jún. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Baluba ***** válasza:
71%

Jellemző a matematika oktatásra az it elhangzó sok komment: nincs fejem hozzá, ne erőltessék. A helyzet az, hogy ez csak részben adottság kérdése, tapasztalatok szerint (akit tényleg érdekel a mószertan, írjon pm-et) tanítható és elsajátítható az a fajta hozzáállás a problémákhoz és matekhoz, amit általában "jó a feje hozzá" jelzővel szoktak illetni. Én nagyon fontosnak tartanám, hogy ezt minél többen elsajátítsák, ugyanis ez az élet minden tarületén borzasztóan hasznos. (Igen, mindenhol, pl én ezzel a gondolkodással lettem minimális ráfordítással 5-ös történelemből, ahol főként lexikális tudás volt számonkérve).

De sajnos ez nem lehet erővel beleverni senkibe, heti 20 órában sem. Viszont a megfelelő tanár a megfelelő módszerrel heti 3-ban is képes megtanítani. Hogy ez el fog-e valaha terjedni, vagy megmarad a szerencsés 0,1% jussa, nem tudom.

2016. jún. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"a matematika erőteljesebb oktatását"

Hogyan képzeled? Beleverni a kölök fejébe a matekot?

Az bizony nem megy.

Megszerettetni a gyerekkel a matekot nincs idő tanítási óra alatt, szakkört alapítani pedig a tanár leterheltségét fokozza, no és kitől várható el, hogy szabadideje terhére szakkört vezessen ingyen.

2016. jún. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
95%

Matematikát nem lehet "erőteljesen" oktatni. Sőt, semmi mást sem.

Hogy oktatod erőteljesebben? Ha nem megy a gyereknek, akkor annyiszor markolsz a hajába és vered a fejét a padba?

2016. jún. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükség erőteljesebb oktatásra, kevésbé dilettáns tanárokra viszont annál inkább. Tisztelet a kivételnek természetesen, de nem egy olyan matektanár óráján ültem már bent, akiken látszódott, hogy imádják és értik a matematikát, de pedagógusnak egyszerűen pocsékok voltak. Nem tudták elérni, hogy a diákok maguk is dolgozzanak, gondolkozzanak, rájöjjenek a feladatok logikájára. Hogy tudta volna elérni, ha egyszer középiskolai tanárként úgy nézett ki egy órája, hogy bement, hátat fordított az osztálynak, és 3/4 órán keresztül egy büdös szó nélkül írt a táblára, házi feladat, és viszontlátás? Ez a fajta "pedagógia" még egyetemen sem túl célravezető, de középiskolában, ahol azért szép számmal ülnek olyanok is, akik az érettségit követően az életben nem akarnak többet matekozni, kifejezetten kontraproduktív tud lenni.

És félre ne érts, én a magam részéről mindig is szerettem a matematikát, de már így is sok olyan dolgot tanítanak ebből a tárgyból is, aminek aztán a büdös életben nem veszi hasznát senki, ha csak nem kifejezetten a későbbi tanulmányaihoz köthető. Úgyhogy nem, nem támogatnám. Azt viszont annál inkább, hogy akár a matematika tantárgyba beépítve, akár attól külön néminemű gazdasági ismereteket oktassanak mindenkinek, mert az viszont tény, hogy a magyarok általános pénzügyi- és en block gazdasági kultúrája a béka valaga alatt található. De alapvető jogi ismereteket is mondhatnék. Ellenben milyen hasznos mindenkinek megtanítani a Thalesz-tételt, a költői képeket, a kovalens kötést, ezer meg egy évszámot, meg a sejtek anyagcsere folyamatait... Egyből használható tudással hagyja ott az egész magyar közoktatási rendszert. ..

2016. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

"Figyu, ha szereted a matekot kisbabám, akkor legyél tanár, tanítsd, és akkor egy életen keresztül foglalkozhatsz vele. Viseld el, hogy valaki nem szereti.... "

Na én pont így vagyok az erőltetett irodalommal, a belemagyarázott történelemmel. Semmi hasznát nem vettem, hogy tudtam mikor kapott vérbajt Párizsban valamelyik züllött költőnk és miért írta a világ fájdalmát megváltó költeményét, holott csak kiszabott másnapos volt.

Persze ez is hozzátartozik az általános műveltséghez ugyanúgy mint a matematika. Csak az egyiknek van gyakorlati haszna a másiknak meg nincs!

2016. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egész magyar iskolarendszert ki kéne dobni a kukába. Nem "erőteljesen" kell a matekot nyomni... hanem megszerettetni a tanulást a gyerekekkel mert ahogy ez a világ kinéz bizony életük végig tanulniuk kell. Gondolj bele, aki most kezdi az iskolát az 2075-ben megy nyugdíjba, ha akkor lesz még olyanféle dolog. Te tudod hogy milyen készségekre lesz szükség 2030-ban? 2050-ben? Mit taníthatunk a kicsiknek hát? Nem nyomatni kell, az biztos.
2016. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Tom Benko ***** válasza:
100%

Nem. A teljes oktatás átszervezését támogatnám. Jelenleg teljesen ostoba, elavult szemlélettel kell tanulni és tanítani anakronisztikus módszerekre kényszerítve.

Aki azt írja, hogy semmi vagy minimális szükség van matekra, az valószínűleg nem látott még matekot életében. Az az egyetlen tárgy, ami sokkal széleskörűbben kerül alkalmazásra, mint amennyire megtanítják. Ellentétben az irodalommal, ahol megszabják, hogy melyik versek és könyvek érdekelhetnek, vagy a történelem, ahol a tanár politikai nézeteivel való egyezőség komolyan befolyásolja a jegyeidet.

2016. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem támogatnám. Matek szakos voltam (mondjuk itt rendesen meg is utáltam), ment is, informatikai pályára mentem, programozóként dolgozom, de azt kell hogy mondjam, hogy abszolút nem használok a matek tudásomból semmit.

Gyakorlatilag általánostól kezdve, középiskola végéig a matek az egyik legmagasabb óraszámban oktatott tárgy, ennek van a legnagyobb megbecsülése, nekem még egyetemen is ez volt, de valójában a középszintű érettségi teljesítéséhez szükséges tudáson felül nincs gyakorlati haszna az egésznek, kivéve ha valami olyan speciális szakterületen fogsz dolgozni (elvileg még az én szakmám is olyan, ezért is emeltem ki, de nem használom soha).


Én inkább az informatika oktatását hoznám előtérbe. Heti 1 alkalommal volt informatikám középiskolában csak tizedikig, miközben ma már lényegében mindegyik szellemi munka igényel informatikai tudást bizonyos szinten. Viszont mi a frásznak volt nekem matek szakosként heti 4 irodalmam meg 3-4 történelmem (bár utóbbit kifejezetten szerettem, de mégis)? Meg a feleslegesen sok óraszámban oktatott testnevelés? Filozófia? Etika? Rajz? Ének? Művészetek? Oké, hogy ezeken jókat lehetett szundítani nyitott szemmel, de csak az időt rabolták.

2016. jún. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Tom Benko ***** válasza:
72%
@19: Azért ez elég merész kijelentés, hogy nem használsz a matektudásoból semmit. Inkább csak nem közvetlenül.
2016. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!