Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vagyok benne biztos, hogy...

Nem vagyok benne biztos, hogy mit szeretnék csinálni a jövőben. Valaki esetleg segítene? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 16 éves fiú vagyok és 2 év múlva érettségizem. Most egy kéttannyelvű iskolába járok és németül és angolul is tanulok valamint angolból fogok nyelvvizsgára menni júliusban. Ezeken a tantárgyakon kívül még jól megy a matek. Igazándiból soha sem kellett annyira segítség, mert viszonylag könnyen megértem.


Eléggé "összetett" ember vagyok, érdekelnek más nyelvek, más országok kultúrái, szívesen utazok, szívesen vagyok emberek között, emellett mindig is szerettem új dolgokat alkotni, pl megtervezni egy általan kitalált épületet. Szeretem az állatokat is, van egy nagyon nagyon imádnivaló kutyám. Szívesen vagyok állatok között is, szinte mindegyiket szeretem, leszámítva a pókokat és a kígyókat és egyéb fura csúszó-mászót :D Valamint mostanában sokat szoktam családi programokat szervezni, mert szüleim annyi mindent tettek értem és annyifelé vittek, hogy most én azt terveztem el, hogy jövőre elviszem őket Ukrajnába az Eurovízióra.

Sportolni is szoktam, minden nap járok vizilabdára, de nem tervezem ezt csinálni egész életemen át. Csak szeretném hobbiszinten űzni.


Szóval igen :D Nem tudom, van-e valaki aki ezek alapján tudna nekem utat mutatni, de megköszönném :)


2016. jún. 9. 00:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor ilyen kérdést teszel fel, akkor nem elég csupán azt leírni, mit szeretsz. Ahhoz, hogy valamilyen tanácsféleséget adhassunk, tudnunk kell, hogy az iskolában hogyan viszonyulsz egyes tantárgyakhoz.

Például az egy dolog, hogy szeretsz állatokkal foglalkozni, de amíg nem tudjuk a biosz-kémia iránti érdeklődésedet, addig nem tudjuk ajánlani pl az állatorvosit.

Családi program szervezéshez annyit fűzök hozz, bárhol, s bármikor, de ahhoz hogy te hivatalosan rendezvényszervező legyél, ahhoz kereskedelmi suliba kellene járnod.


Az egyedüli számunkra igazán felhasználható támpontod, az a matek és a nyelv. Ezekkel lehetsz matek, angol, német tanár (választhatsz kettőt). Vagy simán matek ill. nyelvszakra is jelentkezhetsz.

Szeretsz épületeket tervezni. Ha ki vagy békülve a fizikával, esetleg szívesen tanulod, ráadásul még rajzolni is tudsz (ez utóbbi nagyon fontos!!), akkor építesz-/építőmérnökit is tudom ajánlani.

Ha a matek mellett bioszból is jó vagy, akkor ajánlhatom a molekuláris bionika szakot. Ezen a szakon is kiélheted az alkotás utáni vágyadat.

De természetesen még kismillió gazdasági szak van, amire matek+idegennyelvvel jelentkezhetsz.

2016. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nos igen ami azt illeti a többi tantárgyat nem annyira szívlelem, azért nem említettem meg őket. Mármint nem az, hogy olyan hű de rossz jegyeim vannak belőle, de annyira nem állunk közel egymáshoz :D


Azt pedig elfelejtettem megemlíteni, hogy jó vagyok rajzból is. Anno sokat gondolkodtam azon, hogy lehetnék grafikus is vagy valami. Nem kell amúgy olyan nagy durranásokra gondolni, mert általában ilyen anime meg manga figurákat rajzolok (de azért ez sem olyan könnyű) viszont mostanában elég sokat gondolkozom azon, hogy kicsit komolyabb dolgokat is kéne alkotnom.


Visszatérve azért csak matekot és a nyelvet említettem meg, mert azokból vagyok igazán jó, azokra tanulok kb a legkevesebbet, míg mondjuk biosz megértésével és megtanulásával egy fél napot eltöltök.

2016. jún. 9. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!