Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi Gazdálkodás -...

Nemzetközi Gazdálkodás - Melyik egyetemen milyen?

Figyelt kérdés

Három egyetemen jelöltem be ezt a szakot: BCE, BME, BGE.


Azok véleményére lennék kíváncsi, akik erre a szakra, vagy hasonló gazdaságira járnak ezen egyetemek valamelyikén. Milyen lehetőségeitek vannak? Szeretitek a szakot? Esetleg van aki megbánta, hogy ezt választotta?



2016. jún. 10. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én corvinusra járok, de nem nemzetközi gazdálkodásra. hát én úgy vélem h tökmindegy h miylen gazdasági szakot végzel, mert dolgozni lehet h más területen fogsz. pénzügyés számviteles is dolgozhat HR területen.
2016. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

En is ezeket jeloltem, de en a BME-t utoljara, a masik ketto jobb a gazdasagi kepzesek teruleten, ahogy utanaerdeklodtem, mindenkitol ezt hallom. Elvegre az fokent muszaki sulikent funkcional.

Hany pontod lesz elorelathatoan?:)

2016. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lesz elég az államira. Ma voltunk szóbelizni, 453 pontom lesz. Az emelt törin ment el a legtöbb, az sajnos csak 74 százalék lett. Neked?
2016. jún. 14. 19:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam a BCE majd BME sorrend van :)

ugyanez a szak. A Corvinusra nem lesz elég 459 alatti pont sok az első helyes jelentkező. :s (önköltségesre se)

a BME valóban inkább műszaki terület, a BGE meg megoszt mindenkit..de talán menj el BGE-re.. aztán jövőre jelentkezz át ide, a tárgyak elég hasonlóak.

gondolom a nyelvvizsga 40 pont már megvan, javítót is tehetsz..

2016. jún. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a BGE-n van duális képzés (igaz elég korlátozott, de próbáld meg ha nem jön össze, akkor meg főleg jelentkezz át - ha lehet)

a BME-n a nyelvoktatás elég jó, meg vannak ösztöndíjak is az önköltségeseknek főleg :)

azért sajnálom, hogy nem jött össze, nagyon akartad ezt a szakot.

milyen nyelveket tanultál:)?

2016. jún. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na végül 455 lett a pontom, marad az önköltséges :)


Ha ez valóban nem elég a Corvinusra, akkor még várom a véleményeket a BGE-ről és a BME-ről.


Angolból van felsőfokúm, franciából alapfokon vagyok. Oroszt és franciát szeretnék az egyetemen tanulni, ez fontos tényező lenne a választásnál.

2016. jún. 16. 10:22
 7/8 anonim ***** válasza:
De hát 455 az államin a ponthatár, azt meg elérted, akkor felvesznek
2016. jún. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem, kétlem, hogy ennél magasabbra tennék. Én ahogy olvastam, nem sikerültek olyan jól az érettségik, bár vannak azért 470 fölöttiek is, de főleg orvosnak készülőknél.
2016. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!