Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik alapszakra kellene...

Melyik alapszakra kellene jelentkeznem másoddiplomáért? Melyikekkel lehet a legjobban elhelyezkedni? Melyik érné meg?

Figyelt kérdés
Végzős egyetemista vagyok pénzügy-számvitel alapszakon. Elég jók az eredményeim ezen a viszonylag erősebb egyetemen, lehetőségem lenne Msc-re menni, de őszintén szólva utálom a gazdasági szakokat. Kizárólag azért jöttem erre a szakra, hogy a számvitel szakirányt elvégezve legyen a kezemben egy könyvelői végzettség, ha Msc-re mennék, akkor vagy pénzügy, vagy számvitel Msc lenne, de a pénzügy sosem érdekelt, számvitel Msc-n pedig csak könyvvizsgáló vagy kontroller szakirány van, és mindkettőt rühellem. 21 éves vagyok, most fogok diplomázni, és úgy gondolom, hogy még nem késő egy második alapszakot elvégeznem, sőt, nagyon sok csoporttársam, akik velem kezdték az egyetemet, 24-26 évesen voltak gólyák. Viszont nem tudom, melyik alapszakot kellene választanom. Mindenképpen valami reálos szakra gondoltam, főleg a programozó informatikus és a fizika alapszakok érdekelnek, de félek, hogy önmagában egyik sem lenne elég értékes diploma (a nehézséggel nem kell foglalkozni, imádom a matekot és a matematikai gondolkodást), mert túlságosan elméleti szakok. Ami egyáltalán nem izgat, az a gépészmérnök és a vegyészmérnök (a többi mérnöki se túl szimpatikus, de ez a kettő végképp nem).
2016. jún. 11. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Abban, hogy önmagában nem értékes a proginfós bsc diploma egy féligazságot találtál el. Valóban nem sokat ér, ha nem képzed magad hozzá, mert csak egy alapot ad. Viszont otthon mindent meg tudsz tanulni, ha ráfekszel egy célterületre amivel később el akarsz helyezkedni. De csak akkor vágj bele ha érdekel is a téma, jóval több lehetőséged van benne mint egy fizika alapszakban.
2016. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!