Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 28 évesen új életet kezdeni?

28 évesen új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném hosszúra nyújtani a dolgokat, ezért csak tömören annyit szeretnék kérdezni, Nektek mi a véleményetek arról, hogy valaki 28 évesen kezd el tanulni valamit?Ha előtte nem dolgozott főállásban, csak diákmunkák voltak, mennyi esély van 30+ évesen munkát találni? A kutyát sem fogja érdekelni az illető, mert már 30 éves. Manapság mindenhová 20 évesek kellenek 5 év munkatapasztalattal. 30 évesen meg ássa el magát, akinek nincs munkája, miközben még 30 évesen is fiatal az ember. Van értelme belekezdeni valami újba ennyi idősen? Nem tudom számít-e valamit, de hozzátenném, hogy nőként kérdezem ezt, a nőkre vonatkozóan elsősorban.
2016. jún. 12. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kezdd el, ha jó vagy benne, akkor találsz munkát.


Én jóval késöbb kezdtem el pár dolgot és nem volt gond belöle.

2016. jún. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én azt mondom neked sose késő elkezdeni semmi új dolgot :)
2016. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pfff. Ugyanazt tudom válaszolni, amit már 5 hasonló kérdésre is tettem:


28 éves vagy, ha 18 éves korod óta dolgozol, akkoris csak 10 év van mögötted munka téren. Na most akkor számold ki hány munkával töltött éved van még hátra, mondjuk csak 60 éves korodig (aminél jóval tovább is dolgoznak emberek). 32 év. Ez több, mint amennyit eddig ÖSSZESEN éltél. Ha meg van a célod, megtaláltad a hivatást amiben dolgozni akarsz, akkor menj és tanuld meg...


Egyébként 50 évesen se lenne késő.

2016. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat Mindenkinek, megy a zöld!:)

Továbbra is szivesen várok kommenteket, pozitív-negatív tapasztalatokat/véleményeket egyaránt!:)

2016. jún. 12. 14:44
 5/8 anonim válasza:
Szia! Én 24 éves (lány) vagyok és mivel az idei felvételiről már lecsúsztam, csak jövőre fogok újra nekikezdeni tanulni. Engem is sokáig gyötört, hogy nem vagyok-e túl idős és nem fogok-e kilógni. De végül arra jutottam, hogy inkább kezdek el később dolgozni, ha akkor olyat csinálhatok amihez kedvem van. Szóval szerintem vágj bele, ha csak ennyi tart vissza ;)
2016. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hova készülsz utolsó válaszoló? :)
2016. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Az 5-ös válaszoló vagyok. Korábban jogot tanultam, de nagyon távol állt tőlem csak a szüleim ezt erőltették rám. De 2 év után abbahagytam és elmentem dolgozni. Most viszont rájöttem, hogy olyat szeretnék munkámnak, amit szeretek is csinálni, ezért gyógypedagógiát fogok tanulni. :)

2016. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Drk91 válasza:

szia!


Egyetértek az előttem szólóakkal, sosem késő tanulni! egyetemre bárki mehet, akárhány éves is vagy... :) és szerintem még fiatal vagy, előtted az élet. Különben is, mondják, hogy a jó pap holtig tanul..

én is megcsináltam már egy egyetemi szakot (tájkutató), de rájöttem h nem biztos h el tudok ezzel helyezkedni, meg annyira nem is szeretem, szal eldöntöttem h elkezdek egy másik egyetemi szakot, és szintén ezek a kérdések gyötörtek h nem lesz ez így túl késő? (így 25 évesen).. és szerintem érdemes belekezdened! sok sikert kívánok!

2016. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!