Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még egy évem van az érettségii...

Még egy évem van az érettségiig, végig tanuljam a nyarat?

Figyelt kérdés
Még egy évem van amíg érettségiznem kell és most itt a nyári szünet és úgy gondoltam, hogy most kemény nekifogok tanulni és rendbeteszem a dolgokat. Megéri feláldoznom a nyarat? A barátaim mindennap nyaggatnak, hogy ne tanuljak, inkább töltsem velük a napot s gameljünk, de nekem most az érettségi fontosabb.

2016. jún. 12. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Van valami nagy terved egyetemre? Kell emelt?
2016. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tanárként mondom, nyáron pihenj!

Ha mégis tanulni szeretnél akkor persze lehet. Napi 1 óra tanulással még nem fogod elhanyagolni a baráti körödet.

Pl: heti 3 szor tanulsz nyelvet, a többiben meg ami éppen nem megy. A nyelvtanulást megindokolhatod a barátaidnak. A játék angol nyelvű és meg akarod érteni. Így nem lesz ciki.

2016. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam.is hasonló a helyzet. De engem nem tudnak lebeszélni róla. Fontosabb az emelteken elért százalékom, mint az olyanok, akiket már úgyse fogok látni 12. után.

Miből fogsz emeltezni?

2016. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is jövőre érettségizem. Személy szerint én legalább napi 2 órát rá szeretnék szánni azokra a tantárgyakra,amelyekből emeltezni szeretnék. Ha pár órát tanulnál mindennap akkor ugyanúgy tudnál pihenni/találkozni a barátaiddal is.
2016. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt tervezem, aztán szóbeli előtt tanultam 2 hetet és kész. Írásbelire nem kell tanulni
2016. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

bátor kijelentések :) én nem tanultam nyáron, mindig terveztem, de sose volt rá energiám.

nem kell "feláldoznod" a nyarat ha pár órát rászánsz, nem 0-24 a könyvek fölött görnyedned, hanem kicsit ismételsz, kicsit mást csinálsz, rengeteg időd van nyáron, sok játékra lesz az ismétlés mellett időd

2016. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felesleges, tavaszig úgyis elfelejtesz mindent, nem kell ennyire rágörcsölni. Használd ki inkább a nyarat, mert később, amikor már dolgozni fogsz, nem lesz évente két és fél szabad hónapod.
2016. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ne görcsöljetek rá. Most érettségizem és semmi extra. Mindenki akkora feneket kerít neki, hogy ez szörnyű. Érettségi előtt egy hónappal kezdtem el tanulni, de kb. napi 1 órát. Mindenből 5ös lettem. Nem kell ráparázni. Kettőből emelteztem, a törim 77, az angolom 80 lett, és hozzá kell tenni, hogy nem vagyok egy zseni.

Ne pazarold el a nyarad, bánni fogod, ha mégis.

18L

2016. jún. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!