Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi vagy sem? Bővebben...

Állatorvosi vagy sem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy gyermekkorom óta nagyon szeretem az állatokat és elhatároztam hogy szeretnék állatorvos lenni. Még van 2 évem a gimnáziumban, most kell fakultációt választani tehát nehéz a döntés. Utánaolvastam már ennek a kérdésnek és bevallom őszintén kissé lehangolt. Kezdek bepánikolni hogy mit is kezdjek magammal. Amit még tudni kell hogy matematika tagozaton vagyok jelenleg es hogy hogyan tovább azt nem tudom. Megéri az állatorvosi? Egy állatkertben el tudnám magam esetleg kepzelni es a fizetésről is szeretnék érdeklődni. Nem az a legfontosabb, de nyilván számít. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat. 16/L

2016. jún. 13. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
nézz körül, hogy Magyarországon hány állatkert van. Egy állatkertnek legfeljebb 2 állatorvosra van szüksége.
2016. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez csak egy lehetőség volt, én máshol.is szivesen dolgoznék
2016. jún. 13. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor zoologus szakot válassz. Az állatorvosi nagyon kemény. ALapból 420 körüli pont kell, illetve ajánlott nem kibukni közben sem, mivel 1,5 millió/félév azért elég durva. Egy egyetem van az egész országban, nagy körben külföldieket, aztán a házizseniket veszik fel elsősorban. Az állatorvosi nagyon szépnek hangzik aki elképzeli kiskorában, hogy ő majd állatorvos lesz, mert az milyen jó, meg kellemes munka. Nagyon sokat kell tanulni!!!!!! Már a bekerüléshez is!! Nem véletlen, hogy külföldön is tárt karokkal várják azokat, akik a Szent Istvánon végeztek (bár már különálló egyetem lett), mert tudják, hogy ott nívós a színvonal. De a tanulók tényleg vért izzadnak. Hidd el, tudom miről beszélek. Nem leányálom. H a nincsen elhivatottságod és popsid a mindennapos tanuláshoz és érettségire való nagyon komoly felkészüléshez, az utána jövő dolgokról nem is beszélve, akkor inkább hanyagold
2016. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy kezdő állatorvosi fizu jelenleg 140-160 ezer között mozog. Innen az a kérdés, hol helyezkedsz el, mennyire vagy ügyes, szorgalmas, tapasztalt, mennyi a kezdőtőkéd, kiket ismersz, van-e állatorvos rokonod. Ha csupán a szorgalmadra támaszkodhatsz mint én is, akkor majd kérdezz meg pár év múlva és válaszolok. Jelenleg meg tudok élni belőle, de ez a szakma tipikusan olyan, hogy magadnak meg tudod csinálni a szerencsédet, még ha a nulláról indulsz is. Nem könnyű az egyetem - sőt, nem akarok hazudni, piszok nehéz, de egyenlőre úgy érzem megérte, így visszagondolva a sok szenvedés és éjszakázás (mind a könyv felett, mind az ügyeletek alatt) Amúgy az állatkertet felejtsd el, oda kihalásos alapon kerülnek be a dokik. Realitás egy pesti embernek a kisállatpraxis, vagy ha nagyállatos akarsz lenni, akkor az Üllői Nagyállatklinika, vagy vidék.
2016. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért az előzőhöz annyit hozzátennék, hogy Te vagy nem az állatorvosira jársz, vagy nem oda, ahova én :D Azért ennyire nem volt vért izzadó a dolog, és nem csak a házizseniket veszik fel (bár ez a szó különösen tetszik :D )..én tök átlagos képességűnek számítok, és így van 4,6-os átlagom. Komolyan csak szorgalom kérdése, persze segg kell hozzá, de azért nem halt még bele senki a tanulásba nálunk :P
2016. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!