Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatika...

Programtervező informatika vagy mérnökinformatika? Melyiket erdemesebb valasztani? Miben tér el a 2 szak egymástól? Csak a fizika, mint tantárgy az eltérés?

Figyelt kérdés

Azt tudom h proginfon nincsen fizika, és csak 3 éves. Ellenben a mernokinfoval ahol van, es 3.5 eves.


Proginfó Pannon Egyetem

Mérnökinfó Széchenyi István Egyetem


2016. jún. 16. 07:53
 1/1 hyker1811 ***** válasza:

Mérnökinfóra járok a Pannonon.


[link]

[link]


Itt a két szak tanterve (habár ez nem a Széchenyis proginfó). Mint láthatod nagyon nagy különbség nincs, a kötelező tárgyak közt kb 4-5 tantárgy különbég van. Mérnökin van fizika, elektromosságtan, áramkörök és irányításelmélet amíg proginfón van fordítóprogramok, programozás módszertan, operációkutatás, numerikus matematika, matematika programcsomagok és programozás technikák.


Szóval attól függ mi érdekel. Ha inkább szoftver oldala érdekel jobban akkor proginfó, ha inkább áramkörök, elektronika és hardver, akkor mérnökinfó. De ismétlem, kb ugyanannyit ér mindkettő diploma.


Én pl azért választottam a mérnökit, mert például php-t és webprogramozást otthon is meg lehet tanulni magadtól, amíg áramkört és elektronikát nem nagyon. Meg én tanultam elektronikát középiskolában, szóval valamennyire vágtam, meg én szerettem is az ilyen hegesztgetős cuccost.


De a proginfó szerintem sokkal könnyebb a mérnökinél. A fizika elég ütős, sokan szenvednek vele, és ráadásul szűrőtantárgy is (azaz ha harmadik félévre nem sikerül teljesíteni a fizikát, akkor kidobnak államilag támogatottról). Mondjuk én középiskolában nem is nagyon tanultam fizikát (a tanárunk nem volt fizika szakos, szóval azt mondta, hogyha benn voltál órán akkor kettes), de így is sikerült megtanulnom a fizikát egyetemen, szóval ha szánsz rá időt nem nehéz.



Ha esetleg végül a Pannon Egyetem mellett döntesz, akkor dobj egy privát üzit és tudok mondani neked dolgokat róla. A szobatársaim proginfósok és az első két félévben kb ugyanazok a tantárgyak vannak. ;)

2016. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!