Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar, informatika fakultáció...

Magyar, informatika fakultáció? (Bővebben. )

Figyelt kérdés

Idén vagyok 11.-es és magyar, informatika fakultáción vagyok, kiskorom óta ezt a párt akartam választani, Kommunikáció-, és médiatudmány szakra készültem, az ELTE-BTK karára, de sajnos ahogy elnézem az utóbbi évek alakulását, egyre inkább "büfé" szakká válik, és embertelenül irreális a ponthatár.

Úgyhogy most megingott a kis álmom, kis elképzelésem.

A kérdésem pedig az lenne, hogy a magyar informatika fakultációval mi mást lehetne kezdeni? Magyarból emeltszintre készülök (humán tagozatos osztály, és ugye a magyar fakultáció.)Ez mindenképp marad, de az infót érdemes lenne félévkor lecserélni?

(Érdekel még a pszichológia, filozófia. Csak előbbin szintén kegyetlen a ponthatár, utóbbival meg ember legyen a talpán aki elhelyezkedik.)

Előre is köszönöm a válaszokat!


17/L



2013. nov. 9. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Maradj az informatikán, mert olyan tudást kapsz, amit az élet bármilyen területén hasznosíthatsz a mai világban!
2013. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1#


Ezt most te sem gondoltad komolyan?


-Középszinten titkárnőképzés folyik (excel, world, powerpoint stb.).

-Emelt szinten meg az igazi egyetemi programozáshoz képest nudli programozást oktatnak.(Ahhoz már matek is kéne, nem is kicsit.)

2019. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban, ezt MOST nem gondoltam komolyan, mert ez hat éve volt. Megtisztelsz, hogy belekötsz a válaszomba, hiszen ezzel már több érdeklődést mutattál iránta, mint a kérdező.


A gimnáziumban nincs középszintű meg emelt szintű képzés, összekevered az érettségivel. A kérdés fakultációról szólt, ahol valószínűleg emelt érettségire készítettek fel. Erről azt tudom elmondani, hogy nem mindenki az egyetem után iratkozik be a gimnáziumba (legtöbben előtte), sőt nagyon sokan tartják hasznosnak, hogy az egyetem előtt elvégezzenek egy gimnáziumot, mert ezek egymásra épülnek. Nincs benne semmi meglepő, hogy a gimiben kevesebbet tanítanak.

Tudom, hogy nagy divat itt a GYIK-on látványosan lefitymálni a középiskolát, ennek már eleget is tettél. Nagyon sok embernek hasznos ez a tudás, főleg ha nem is megy szakirányú egyetemre, mert akkor sehol nem lesz módja megtanulni (ingyen). Van az embereknek egy olyan csoportja, akik már elég okosak, hogy túl könnyűnek találják a gimis anyagot, de ahhoz nem elég okosak, hogy értsék: másnak meg attól még szüksége van rá,

2019. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!