Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért vesznek fel gyakran...

Miért vesznek fel gyakran irreálisan sok embert az egyetemekre?

Figyelt kérdés
Annak szerintem nem igazán van értelme, hogy sok helyen felvesznek egy csomó embert, és az ötöde-hatoda ha elvégzi a képzést. Tudom, hogy anyagi okai is lehetnek, de az oktatásnál is gondot okoz, ha ennyire sokan vannak (igaz, hogy csak eleinte). Ez nem magyar sajátság, mert az egyik volt osztálytársamtól, aki oda jár, hallottam, hogy pl. a bécsi egyetemre építészmérnökire 1200 embert vesznek fel (gyakorlatilag még felvételi sincs ott), és a java részének még a legalapvetőbb tudása sincs meg (van is nagyon intenzív rostálás)
2016. jún. 16. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
mert sajnos az egyetemek folyamatosan bővítik a karokat és alapból kb. 40 főre lett kitalálva a 20. században egy szak. Manapság teljesen felhígult minden és, hogy versenyképes maradhasson az adott egyetem, muszáj további szakokat indítani, hogy hozzájuk vonzza a diákokat, így a pontszámokat lejjebb viszik, a helyeket pedig fel. A 21. századra rájöttek, hogy teljesen hülyeség pl. mérnöki szakokra 240 ponttal bekerülni így elkezdték a ponthatárokat emelni, azonban ez nem mehet évente +100-al feljebb mert akkor totális káosz lenne, csak szép lassan. Igazából ez az egész rendszer szar ahogy van, mert informatikai és mérnöki szakra is elég bekerülni nagyon alacsony ponttal, és olyanok elől veszik el a helyet 2-es matekkal és 5ös irodalommal érkező emberek, akik mondjuk 4-5-ös matekból (és ezt kell az olyan szakokra) csak mondjuk nincs nyelvvizsgája meg leszarja a teljesen felesleges 15. századi középkori költészet förmedvényeit.
2016. jún. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól mutat a statisztikákban, hogy népszerű az adott intézmény, X ember jelentkezett, lehet pezsgőt bontani. Az már senkit nem érdekel, hogy az X-ből hányan csinálják végig a képzést. Valamikor szűrni kell, és mivel a felvételit eltörölték a legtöbb szakon, marad az utólagos rostálás, aminek szerintem semmi értelme.
2016. jún. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-3 szemeszter míg ki tudnak valakit rúgni kreditek miatt, szűrtárgyak miatt, de addig vagy ő vagy az állam fizeti szemeszterenként a 150-300 eFt. Ehhez hozzájön, hogy nem teljesített kreditért is fizettetnek (1-3 ezer forint körül kell perkálni tárgyanként). Azért ha utánaszámolsz hányan járnak egy egyetemre ez elég jelentős bevétel, amire azért szükségük van, mert a vidéki kis egyetemek fenntartása évi 7-10 milliárnál kezdődik, hát még a nagyobb egyetemeknél többszöröse ennek. De a BCE kivételével még így is minden egyetemnek tartozása van, kell nekik a bevétel. Van elég termük gyakorlatot tartani, a nagy előadókba többszázan elférnek, nem jelent akkora problémát felvenni őket, jobban megéri így, mintha még szűrnének és nem használnák ki a termek befogadóképességét. Meg mikor még össze-vissza kitalálnak dolgokat, pl. 3.,4.,5.,6. vizsga fizetős már, akinek nem megy az kifizet pár ezret még mielőtt kicsapják a 6. bukás miatt.
2016. jún. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy ne legyen verseny! De annak nincs értelme, hogy 5-ször-6-szor annyit vesznek fel, mint amennyi elvégzi! És nem igaz, hogy nincs gond az elhelyezéssel, mert nem ritka, hogy valaki azért nem tudja egyáltalán felvenni sok tárgyát, mert nincs elég hely, vagy a túl nagy létszámok miatt ütköznek a tárgyai.
2016. jún. 17. 00:54
 5/6 A kérdező kommentje:
(a kötelező tárgyakra is érvényes az előbbi!)
2016. jún. 17. 00:55
 6/6 A kérdező kommentje:
(egyébként lehet, hogy az a 27 vagy mennyi egyetem egy kicsit sok a mai Magyarországnak)
2016. jún. 17. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!