Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik a Bologna...

Ameoland kérdése:

Hogyan működik a Bologna program a felsőoktatási intézményekben?

Figyelt kérdés

Hosszútávú tervemben gazdaságpszichológiára szeretnék "szakosodni", ami a Bsc képzés esetében maximum töltelék tantárgyként kerül elő. Nézelődtem, hogy milyen irányba is kéne felvételiznem, ha az érdekel, hogy-hogyan lehet az emberi pszichére hatást gyakorolni, hogy azok gazdasági változásokat idézzenek elő nagy csoportokban, illetve maga a gazdasági változás az emberben milyen változást idéz elő egy személyben.

Ez számomra pszichológia is, de nem is.. marketing is de nem is.. tanácstalan vagyok, hogy hova is felvételizzek. Tehát, ha pszichológiára jelentkezek vagy marketingre és elvégzem, akkor a bolgna program lehetőséget ad egyfajta átjárhatóságra a karokon belül? Ezt ha valaki lenne kedves és elmagyarázná, hálás köszönetem neki.



2016. jún. 17. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A bolognai rendszer lényege, hogy vannak külön alapképzések és mesterképzések. Az átjárhatóság azt jelenti, hogy általában többféle alapképzésről lehet többféle mesterképzésre menni, így nem kell 5 évet ugyanott tanulnod, hanem tanulhatsz az alapképzés után teljesen máshol, akár külföldi mesterképzésen, vagy esetleg valamennyire más területen is. Nem azt jelenti, hogy amíg a képzésed tart, addig összevissza átjárhatsz más karokra, más szakokra, más intézményekbe. Ez nem így működik. A szabadon választható tárgyaid természetesen lehetnek nem a szakodhoz, de a céljaidhoz hasznos vagy elengedhetetlen területhez kapcsolódó tárgyak, de önmagában ettől még nem biztos, hogy szakmailag több leszel.

(Nyilvánvaló, hogy eddig alig néztél utána a dolgoknak, hiszen akkor tudnád, hogy a pszichológia esetén nem BSc-ről, hanem BA-ról beszélünk.)


Azt kéne pontosan kitalálnod, hogy milyen végzettséget akarsz, milyen irányból akarod megközelíteni az egészet, konkrétan pontosan mit akarsz dolgozni. Mehetsz pszichológiára, akkor viszont mellé kell tanulnod a gazdaságot, vagy érdemes lehet elvégezned egy gazdasági alapképzést is párhuzamosan. Mehetsz gazdasági irányba, viszont akkor úgy készülj, hogy mellette elvégzed legalább a pszichó BA-t is. Pszichológus csak akkor lehetsz, ha a pszichológia MA-t elvégzed, viszont pszichológia mesterre kizárólag pszichológia BA-t elvégezve lehet jelentkezni, szóval nem lehet pl. egy gazdasági alapképzésről erre szakosodni.

2016. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz!


Magyarázat béli problémám vannak tény és való, de akkor rekedtem meg igazán és kezdtem el értetlenkedni, amikor láttam, hogy Mérő Lászlónak, aki ugyebár a műszaki tudományok kandidátusaként szerzett fokozatot, pszichológiai alapképzés nélkül habilitált, és annak a területnek az egyik oktatója, ami számomra vonzó lenne, de ez ugyebár nem egy konkrét szak.

2016. jún. 17. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem nyugodtan írhatsz Mérő Lacinak, hogy ő milyen utat ajánl, amivel a leginkább meg tudod közelíteni azt, amivel ő is foglalkozik. Én az ELTE-re járok, volt vele többször is órám, tök rendes, segítőkész, főleg, ha olyasmiről van szó, ami érdekli őt. Itt a PPK-n van egy Gazdaság- és Környezetpszichológiai Tanszék, szóval simán lehet tevékenykedni ezen a területen, bekapcsolódni kutatásokba, ilyesmiből szakdolgozni.
2016. jún. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első jól leírta.

Sajnos pont olyat, amilyet leírtál nem tudok írni (ez nem azt jelenti, hogy nincs), de esetleg érdekelhet, hogy a BME-n van MA pszichológia képzés, munka-és szervezetpszichológia szakiránnyal. Legjobb barátnőm is ott tanul, azért hallottam róla.

2016. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!