Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyik ismerősöm lánya látássér...

Egyik ismerősöm lánya látássérült. Hol lehet kapni olyan írógépet amit a vakoknak találtak ki? És mi a neve? Kb mennyi lehet?

Figyelt kérdés

#Látássérülteknek írógép #Pont írógép
2016. jún. 19. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:

pontírógép, a szövetségben lehet venni.

Mondjuk nem tudod a nevét, de lazán beírtad kulcsszónak.

2016. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Braille írógép....meg is találtam.Csak az ára kellene,vagy egy oldal ahol megtudnánk nézni.
2016. jún. 19. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de hadd kérdezzem meg: miért írógépet akartok venni?

Van látássérült ismerősöm, nekik a számítógépen van olyan program, hogy simán tudja használni.


Ha írógépet vesztek, akkor megnehezítitek a jövőbeni elhelyezkedését is, mert ilyen speciális írógéppel kevés helyen dolgoznak, de ha megtanul a számítógépen tanulni, akkor sokkal nagyobb előnyt szerez - hiszen szám. gépes munkakörben sokkal több helyen el tud helyezkedni.


Íme, néhány szó erről


[link]

2016. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot,én csak közvetítő vagyok.
2016. jún. 19. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Azért kell az írógép, mert meg kell tanulnia a Braille-t is írni és olvasni. Ha az készségszinten megvan, akkor jöhet a számítógép, Braille-sor használata.
2016. jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Köszi, így már értem :-)

3-as vagyok.

2016. jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Látássérült vagyok.

Igen, tanítják a braille-t, de minek. Annyi értelme van, mint látókat kézírásra tanítani, pontosabban még annyi sem, mert braille-ben nem lehet aláírni, a bevásárlólista telóban vagy fejben van, ezen kívül nagyságrendekkel lassabban olvasható, mint látóknak a kézírás, a felolvasóprogramot már nem is említem.

Integrált oktatásban használhatatlan, mert az órákon k*rvára zavaró a gép kattogása.

És egyáltalán. Számítógép, számítógép, számítógép. Ezt erőltessétek, mert anélkül egy vak ma már nem él meg.

2016. júl. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!