Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány kreditet kell két összefü...

Hány kreditet kell két összefüggő félév alatt gyűjteni, hogy ne rakjanak át önköltségesre?

Figyelt kérdés

Nálatok, hogy van?

Ha nincs meg annyi kredit lehet kérvényezni, hogy ne rakjanak át?



2016. jún. 19. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
eddig 30 kellett, a következő félévtől lép életbe hogy már 36 kell. a kérvényezés sztem nem esélyes..
2016. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérvényezni mindent lehet, csak nem biztos, hogy van értelme. Szerintem kizárólag olyan esetben lehet indokolt a kérvényed, hogyha valami komoly oka volt annak, hogy nem sikerült a megfelelő kreditmennyiség elvégzése (pl. lett egy nagyon komoly betegséged, ami miatt hónapokra kórházba kerültél).
2016. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem az idén szeptemberben fogod kezdeni, akkor továbbra és ezentúl is a mintatantervednek megfelelően, a két félév felét. Ha két félév alatt a mintatantervedben összesen 60 kredit akkor 30-at. És jövőre is 30-at. De mindig csak a tavaszi vizsgaidőszak után nézik az utóbbi két félévet. Méltányosságival megpróbálkozhatsz, vagy újra felvételizz februárban, és addig menj passzívra, ha nem engedélyezik a méltányosságid, és nem tudsz fizetni költségtérítést.
2016. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha passziváltatok és februárban újra felvételizek ki kell iratkoznom előtte? Vagy ezt elég, akkor ha már tudom, hogy felvettek újra?
2016. jún. 19. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fontos kiiratkoznod. Ha felvettek és majd szeptemberben beiratkozol, mint egy gólya, akkor a régi képzésről automatikusan kiíratnak. Új felvétel, új neptun kód, beiratkozás. Ha van neptun kódod új, akkor fogadtasd el az eddig teljesített tárgyaidat, mert az nem automatikus el kell fogadtatni, akkreditáltatni kell, amit a neptunban fogsz tudni beadni, mihelyst meg van az új neptun kódod, de még nem iratkoztál be ez nem akadály, az akkreditációhoz, hogy fel tudd venni majd a tantárgyakat az előtanulmányi rend miatt.
2016. jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszaitokat, igazsàg szerint meg àt kell gondolnom az egészet. Sem az intézmény sem a szak nem fogott meg annyira és nem is annyira értékes, ezért sem fizetnék inkàbb és még az sem biztos, hogy elegendő pontom lesz jövőre ugyanerre a szakra, ha ùjra felvételizek rà. Mit javasolnàtok? Kezdjek emelt érettségin gondolkodni aztàn iràny màsik szak màsik intézmény vagy maradjon a szak? Az a baj màr eléggé kint vagyok a korból (24) ezért a levelezőn gondolkodok erősen valahol.
2016. jún. 20. 00:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont az a lényeg, hogy nem kell kiiratkoznod, ha passziváltatsz. Passziváltass, abból nem lehet baj és ne iratkozz ki. Két félévet egymás után passziváltathatsz, ha még eddig nem voltál passzívon. Az emelt csak az érettségi felvételi tárgy pontjaiba számít be, a tanulmányi pontokba már nem, azok annyik maradnak amennyik voltak. Persze lehet a duplázás jobb neked, nem tudom. Passziváltass ne iratkozz ki, gondolkozz, érettségizz és/vagy felvételizz újra, azt utána meglátod mi lesz. Felvételinél több szakra, illetve más szakra is jelentkezhetsz, de addig se iratkozz ki, hanem csak passziváltass.
2016. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!