Segitenetek kell! Milyen iskolák kellenek h állatorvos legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eldöntöttem, állatorvos szeretnék lenni 13/L 7.es vagyok. Milyen iskolák és szakok kellenek oda? Elore is koszi

2016. jún. 19. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Gimnázium, biosz emelt érettségi + még valami, aztán állatorvosi egyetemi képzés.
2016. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hardy Weinberg ***** válasza:
37%
Először is befejezed az általánost, aztán egy középiskolában leérettségizel. Nem árt jó eredménnyel elvégezni a középiskolát, és biológia, kémia fakultáció is szükséges lehet. Aztán felvételizel az Állatorvostudományi Egyetemre, és ha szerencséd van felvesznek. Amint lediplomázol hivatalosan is állatorvos leszel, de a neheze akkor kezdődik.
2016. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvosi pályához egyetemi diploma szükséges, ilyen képzés ma Magyarországon a felvi.hu adatai szerint egyedül a Szent István Egyetemen végezhető. A szakra felvételi követelmény az emelt szintű biológia ÉS kémia érettségi, ezért célszerű olyan középiskolába menned, ahol ezeket a megfelelő színvonalon tudod tanulni (Gimnázium, majd 10-11. osztály körül a fakt választásnál ezt a kettőt kell felvenned). A tavalyi ponthatár 407 volt erre a képzésre (500 ból), tehát azért oda kell tenni magad ;)

Hajrá.

2016. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők leírtak mindent, én annyit tennék hozzá, hogy ez egy hivatás, szóval nem elég ha szeretsz kutyázni és cicázni, nem csak ilyen állatokkal kell foglalkozz, sokszor elég alja melót kell végeznie egy állatorvosnak (altatás, disznóherélés, ellés segítése).
2016. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek sokat segitettetek:)
2016. jún. 19. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!