Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomajeggyel kiváltható az...

Diplomajeggyel kiváltható az érettségi jegy felvételinél?

Figyelt kérdés

Régebben azt hallottam, hogy a diplomajeggyel kiváltható az érettségi jegy továbbtanulás esetén pl. diplomajegy 4 az megfelel 320 pontnak. Kerestem erről információt, de nem találtam. Esetleg van valaki, aki így felvételizett főiskolára, egyetemre? Ha van még ilyen, akkor mindegy, hogy milyen szakon végzünk pl. egészségügyi főiskolán végeztem és pénzügyi szakra szeretnék menni... így is lehetséges vagy megvan, hogy milyen szakról milyen szakra lehet ezt így átváltani?

Bolonyai rendszerbe végeztem idén


Válaszaitokat előre is köszönöm :)

L/23



2016. jún. 20. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

nincs ilyen. rendesen a felvételi eljárás során februárig kell jelentkezni,hogyha jól emlékszem. úgy tudom lesz valamilyen pluszpont a diploma miatt. de ugyanúgy kell az érettségi jegy is, mint a többi felvételizőnek.

egyedül mesterképzésre tudsz menni rögtön,ami a szakodhoz kapcsolódik. oda nem kell érettségi jegy.

2016. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2016. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én is így jelentkeztem bár nem arra a szakra amire te szeretnél.
2016. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!