Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, milyen előnyei...

Mit gondoltok, milyen előnyei és hátrányai vannak, ha valaki a végzős évét magántanulóként végzi el? És ez hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Sosem voltam magántanuló, de 12.-ben szeretnék az lenni. Milyen következményeket von ez maga után? Úgy értem, mit is jelent az, ha valaki 12.-ben magántanuló lesz? Ez mégiscsak az érettségi éve. Hogy történik az osztályzás, és hogyan kell tanulni? Milyen előnyei és hátrányai vannak?

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik voltak már/ vagy még most is magántanulók. Mik a tapasztalataitok?



2016. máj. 17. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Mért akarsz az lenni? Ennek pont ebben az évben inkább hátrányai vannak. A tanárok segítenek az érettségire való felkészülésben, ismertetik a követelményeiket, rendszeres vizsgagyakorlás van, tervezett ütemezett számonkérések.

Magántanulóként kétszer számolsz be egy évben: félévkor és évvégén, és akkor ráadásul mindenből, a nem érettségi tárgyakat éppúgy meg kell tanulni egyben, ahelyett, hogy csak egy-egy aktuális anyagrészt kéne, azt is lájtosan.

2016. máj. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
En nem voltam meg magantanulo.de szerintem nem jo.minden vizsgaznod kell es foleg igy eretsegi elott eleg nehez.szerintem a magantanulok kizarjak magukat a tarsasagokbol
2016. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En mar voltam magantanulo... nagyon rossz en harom évig voltam az életem legrosszabb harom eve volt mert kulfoldon jartam iskolaba es itt meg mindig vizsgazno kellet... mondjuk nekem lehet azert volt nehez mert egyszerre ket iskolát végeztem nekem se kellet volna viszont a nyelv tanulás jól ment bar rosszul jottem ki belole mert 6. 7. es 8. osztáyos koromb avoltam magantanulo és a felvételi miatt ez igy nem a legsikeresbb volt... szerintem ne legyel az mert a tanarok most tudnának neked segiteni a felkészülésbe nekem meg senki nem tudod és hat meg bantam...
2016. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket.

Az #1 válaszoló kérdésére: Azért szeretnék magántanuló lenni, mert jövőre elköltözünk az ország másik felébe. Ami azt jelentené, hogy egy összeszokott osztályba megjelennék, mint új diák, ráadásul a tanárokat sem ismerném. A mostani gimim tanárait évek óta ismerem, és jó a viszony közöttünk. Más lenne (és valószínűleg nyugodtabb is lennék), ha náluk érettségizhetnék, ők javítanák ki a dolgozataimat, és nem pedig azok a tanárok, akik fél év után még mindig alig ismerhetnek. (ez úgy lenne megoldható, hogy habár én elköltözöm, a régi sulim magántanulója lennék)


A másik érvem pedig az, hogy 2 év múlva egyetemre megyek, ami megint egy új közösséget fog jelenteni. Amint megszeretem az új társaságot az új gimiben, már válhatok is el tőlük. Ráadásul amúgy sem lennék az osztály teljes értékű tagja, hiszen én csak oda "csapódok".


Emiatt vacillálok még mindig, pedig az érvek jók, és talán igazatok is van.

2016. máj. 19. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy, rugalmas, nem ítélheted magadat szobabörtönre, majd megbarátkozol. Az érettségijeidet pont ugyanúgy fogják az új iskolában is értékelni, mint a régiben.

A lényeg itt az, hogy félsz a változástól és nem akarsz elköltözni. Tényleg annyira fontos pont most? Máshol kapott soha vissza nem térő munkát valamlyik szülőd?

2016. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!