Milyen okj-s tanfolyamot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szóval pszichológiát akartam volna tanulni egyetemen. De 435-re emelték fel a minimumponthatárt és nem valószínű, hogy 13 pontot csökkenni fog. A B tervem anglisztika volt, de úgy hallom, nem igazán lehet elhelyezkedni vele. A C tervem pedig pénzügy és számvitel vagy gazdasági és menedzsment lett volna önköltségesen, de nem akarok diákhitelt felvenni. Szóval most elkezdtem gondolkodni, azon, hogy inkább okj-ra mennék. A egyik része az lenne a kérdésembek, hogy szerintetek jól döntök-e így? Tudom, hogy nekem kell döntenem, de nem ismerem ezt a rendszert, mert eddig még fel sem merült bennem, hogy szükségem lesz rá. Másrészt pedig kíváncsi vagyok arra, hogy milyen tanfolyam lenne az, amivel irodai munkát tudnék végezni. Van egy középfokú angol nyelvvizsgám, német középszintű érettségim és úgy tűnik fél éven belül jogosítványom is lesz. Emellé szeretnék valami hasznosat. Olyat, ami egy, legfeljebb két év hosszú. A válaszokat előre is köszönöm, minden tanács jól jön.

2016. jún. 20. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem hagynám ezt ennyiben. Nyilvánvalóan másra vágysz, mint hogy elvégezz egy titkárnőképző okj-t, és irodában dolgozz vele hátralevő életedben. Én azt javaslom, hogy ha nem akarod a B és C tervet igazán, akkor tanulj! Ne pocsékolj el állami féléveket, sem időt, sem pénzt olyasvalamire, amit nem csinálsz szívből!!! Hidd el, most borzasztó soknak tűnik egy "üres" év, de sokkal többet buksz, ha eljársz akárhová, eltöltesz ott 2-t, és lesz egy olyan végzettséged, amit utálsz, hiába lehet vele elhelyezkedni, így nem lehet leélni egy életet!


Amit én javaslok: tanulás 1 max. 2 tantárgyból, hogy jelentősen tudd javítani a végső pontszámod, esetleg egy nyelvvizsga is belefér. Akár Eszperantó is, tök mindegy.

Mellette ha szükséged van pénzre, akkor valami munka, de ha kibírod, és támogatnak benne, akkor még ez sem fontos. Egy év, ez alatt kétszer próbálhatod meg újra az érettségit. Ne hagyd ennyiben! Néhány hónap kontra ötven év és egy egész élet szakmai munkája! Ne add fel!

2016. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. De attól tartok, hogyha csinálok még egy emeltet és a meglévő emeltemet újra megpróbálom, akkor nem sikerülne és elvesztettem egy évet. Hiszen most sem sikerült olyanra, mint ahogy terveztem.
2016. jún. 20. 21:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs garancia semmire sem. Ha elmész mást tanulni, eltöltesz ott két évet, lesz egy nemszeretem okj bizonyítványod és egy olyan szakmád, ami totál semleges jó esetben, akkor majd jön a "ebből már kiestem, még úgy sem fog sikerülni, mint 2 éve" és a "ha már ez megvan, meg eltelt egy csomó idő, dolgozni is kéne benne", és ott találod magad tíz-tizenöt év múlva, hogy "mi lett volna, ha..."


Ha van egy elképzelésed, hogy mi akarsz lenni, vagy egy álmod arról, hogy milyen lenne egy jó élet, akkor az megér néhány hónap kemény tanulást, és egy második esélyt. Persze, most nem sikerült úgy, ahogy szeretnéd, és SEMMI garancia nincs rá, hogy másodszor sikerül. Amit tehetsz az az, hogy beleadsz mindent, elmész októberben és májusban is, és adtál annak az A tervnek még egy esélyt, ha igazán szeretnéd! (Ezen kívül pedig át tudod gondolni újra a B és C terveket is.)


Ha meg sem próbálod, csak hagyod lecsökkenni a tudásod, a koncentrációd átvezeted másra, és kiesel a ritmusból, akkor egyre csak csökken az esélye annak, hogy ezt valaha is elérd.


Aludj még rá párat és mérlegeld! Mi a valódi célod az életedben? Mire vágysz igazán? Vannak döntések, amik egy életet megalapoznak és sajnos ez egy ilyen. Ne kapkodd el csak azért, hogy elmondhasd, hogy csinálsz valamit, vagy hogy járj valahova. Ez nem egy elpocsékolt év lenne, hanem egy erős alapozás a jövőre nézve.

2016. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hű, ez aztán meggyőző volt, azt hiszem gondolkodom még rajta. De októberben azért még nem próbálom meg, mert addigra nem tudnék elegendő tudást összeszedni és csak kidobott pénz lenne a vizsgadíj. Azért ezt az okj dolgot sem vetem el. Majd meglátjuk. Mindenesetre köszönöm az ösztönző szavaidat, hasznos volt.
2016. jún. 20. 22:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy minden úgy alakul majd, ahogy szeretnéd :) Végül legyen bármi is az :)


Amúgy ne érts félre, remek okj-s szakmák is vannak... csak a történeted úgy tűnt nekem, hogy nem ez a cél.

2016. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek közül a C terv lenne a legjobb :) én pénzügy-számvitel szakra simán felvenném a diákhitelt, csak nekem nem az erősségem a matematika :)
2016. jún. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
C tervet valósítsd meg dolgozz előtte és keresd meg a rávalót, illetve vannak pszichológia tanfolyamok végezz el egyet hogy ezt a fajta érdeklődésed is kielégítsd :)
2016. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hűha, majdnem szóról szóra leírtad a helyzetemet, csak a pénzügy számvitel nincs a listában, de velem ugyanez van. Valószínűleg nem jön össze az első hely, anglisztika a B terv, de ezt nem érzem az igazinak.

Most meg voltam róla győződve, hogy elmegyek OKJ-re, aztán lesz ami lesz, de erre sem érzem, hogy az igazi lenne.

Sajnos utólag jöttem rá, hogyan is kellett volna a pontokkal okosan számolni, és már túlvállaltam magam, így nem úgy sikerültek az emeltek, ahogy vártam. Amúgy közel sem biztos, hogy két emelt kell ennyi pont eléréséhez.

Egy felsőfokú nyelvvizsga, egy jó emelt, és egy nagyon jó közép érettségivel simán meglenne.

A helyedben nem mennék OKJ-re, mivel eddig meg sem fordult a fejedben, ez is lehet, hogy csak vésztartalék lenne, nem véletlenül nem gondolkoztál rajta eddig szerintem.

Én dolgoznék nyáron és év közben is, mellette tanulnék és újracsinálnám az érettségit amiből szükséges, és ami pénzt összegyűjtesz év közben, az talán az első egyetemi féléved önköltséges finanszírozására is elég lehet, ha nem vennének fel államira.

Ráadásul gondolj bele, nagyon sokan mennek 20-on éves korban egyetemre, mi többségében 18 évesek vagyunk, ha kihagysz 1 évet, semmivel sem leszel hátrébb, megéri most alapozni a jövőt:)

2016. jún. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 SirZoli válasza:
Helló, teljesen egyetértek az előző kommentelőkkel. Ezek az érettségire épülő ilyen-olyan ügyintéző kukacokat képző tanfolyamok sz@rt sem érnek, gyakorlatban sem. Én például sokáig gondolkodtam a logisztikai szakügy.i. tanfolyamokon, mivel ezen a terülten el tudtam helyezkedni már korábban, gondoltam jól jön, hogy van róla papír is. Most meg van, hogy tőlem kérdezik meg elvileg szakképzett, tapasztalt, világszintű logisztikai vállalatnál dolgozók, hogy hogy kell pl. egy fuvarlevelet kitölteni. Érdekes, nekem egyszer-kétszer mondták el, illetve mutatták meg, utána már tudtam. Ezek meg elvileg fuvarozással foglalkoznak, meg ezt tanulták vagy mi...szakügyintéző mi??? Nem tudom, hogy a fizikai, szakmát adó tanfolyamok milyenek, de ezek alapján inkább egyetemre vagy fősulira gyűjtenék, mint ezekre pénzt és energiát elkölteni.
2016. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SirZoli válasza:
Visszatérve, sajnos ma már ritka az, hogy valaki azt csinálja, amit szeret és még jól is keres vele. Meg kell alkudni az álmokkal, vágyakkal. Mindenki pénzből él. Viszont nem lehet mindenki orvos, ügyvéd, bankár, mérnök. Ebben ez a buktató, egyes szakmákkal felkopik az állad, pedig nem feltétlenül dolgozik többet egy bankár. Én például mindig is arról álmodtam, hogy tanár leszek, azt is végeztem a fősulin (angol szak), viszont nem tudtam elhelyezkedni, és a pénz sem motivált ott. Viszont el tudtam a nyelvvel helyezkedni egy totál más területen (logisztika). Már jó pár évet lehúztam ebben, és bár nem ez volt az álmom, és ma sem az, mégis ebben lett tapasztalatom, tehát maradok ebben. Meg kell alkudni bizonyos dolgokkal, én is ezt tettem, mikor kijöttem a főiskola kapuján és angol szakos tanárként nem tudtam elhelyezkedni. Át kell gondolni, mik a képességeink, milyen lehetőségeink vannak, milyen a munkaerő piac stb.
2016. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!