Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy pszichológ...

Mi kell ahhoz, hogy pszichológus lehessek?

Figyelt kérdés

Tehát, ha felvesznek az egyetemre és elvégzem, utána már rögtön praktizálhatok is? Vagy hogy működik ez? Esetleg van valami olyan mint az orvosoknál a rezidens fázis?


Előre is köszi!



2016. jún. 22. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Alapképzés 3év - ez viselkedéselemző végzettséget ad.

Mesterképzés 2 év - ekkor vagy papíron pszichológus, felügyelet mellett dolgozhatsz.

Szakképzés - 2-4 év, módszerspecifikus képzések 1-3 év, több száz óra saját élmény terápia saját pénzen (ez utóbbi mind fizetős).

2016. jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És tegyük hozzá, hogy a szakképzés feltétele rendszerint, hogy legyen munkád. Ez nem olyan, mint a rezidensképzés: neked kell olyan kulimunkát találnod, ahová szakképzettség nélkül felvesznek.
2016. jún. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
(Bocsánat a keresztkérdésért, de gondolom a kérdező sem bánja, ha pontosítjuk.) Én még nem tartok ott, de érdekelne, mi annak a munkahelynek a feltétele, ami a szakképzéshez kell? Mármint hol és milyen munkának kell lennie? Van valami követelményleírás?
2016. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3: ez valószínűleg szakképzéstől függ, de rendszerint kapcsolódnia kell a szakképzéshez.


Egy kivételről tudok egyébként: iskola-/óvodapszichológus lehetsz pszichológus és pedagógus végzettséggel. Vagyis nem kötelező szakirányú továbbképzés, bár van olyan.

2016. jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm!


Kérdező: ajánlani akartam ezt az oldalt, sok mindent összeszedtek már. [link]

2016. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én akárhány pszichológussal találkoztam kivétel nélkül mindegyik panaszkodott a nehéz helyzetére és az alacsony fizetésére. Kevesen vannak, akik jól keresnek, ők rendszerint idősek, és van mögöttük egy jó karrier. Sok pszichós HR tanácsadónak megy multi cégekhez, ami azért jobb.
2016. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!