Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnökit, vagy...

Élelmiszermérnökit, vagy biomérnökit levelezőin el lehet végezni?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak erről? Meg szeretnék kérni mindenkit, hogy válasza mellé írja oda, hogy valódi tapasztalattal rendelkezik-e vagy csak szimpla véleménye van. Hogyan zajlik a tanítás/tanulás? Munka mellett csináljátok? Laborgyakorlat hogy van megtartva? További kérdésem az lenne, hogy a levelezőin megszerzett diploma veszít-e az értékéből. Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 23. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Élelmiszermérnökin, levelezőn vagyok végzős. Eleinte munka mellett, most gyerekek mellett csinálom. Heti 2 nap, péntek-szombat vannak órák, vizsgaidőszakban azonban akármelyik napra eshet vizsga, így nem mindre tudok bemenni akkor, amikor szeretnék. El lehet végezni, de így nehéz, főleg, hogy nincs annyi magyarázat, leginkább pdf és ppt fájlokból tanulunk. Ritkán van könyv hozzá. Véleményem az, hogy negyed annyira sem tanuljuk pontosan, mint a nappalisok, úgy gondolom, hogy mivel arányaiban sokkal több időt töltenek bent, csak ezzel foglalkozva, biztosan alaposabban megértik az összefüggéseket. De ez csak feltételezés. A laborok is péntek-szombatra esnek. Ami kellemetlen, hogy a végén van egy 5 hetes üzemi gyakorlat, amikor külső helyen (amit te találsz, pályázol rá, kerítesz valahonnan, segítségre minimálisan számíthatsz a sulitól) dolgozni kell, minden nap, fizu nincs, de beszámolóval végződik (összefoglaló és ppt-s előadás). Ezt még nem tudom, hogyan fogom beiktatni meló vagy család mellé, rejtély előttem is. Az értéke nem tudom, mennyivel kevesebb, mint a nappalis, de úgy vélem, hogy az, aki így jár, nem véletlenül jár így, sok választása nem marad az embernek, mint a levelező. Ha kevesebbet ér esetleg, akkor sem lesz rá több időm.
2016. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Folyamatos műszakban dolgozom laborban. Mi ugyan nem élelmiszert vizsgálunk, hanem ipari vizeket de, elfogadnák ezt gyakorlatként? Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy mi van akkor ha nem tudok bemenni minden pénteken és szombaton az oktatásra? Az anyagot megkaphatom valahonnan? Köszönöm a válaszodat egyébként :)
2016. jún. 23. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!