Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az olyan szakmákkal mint pl....

Az olyan szakmákkal mint pl. a grafika, fotográfia, festészet. Stb. azokkal el tudnék helyezkedni valahol? Esetleg magasabb szintre lehetne emelni?

Figyelt kérdés
Mert hát ezeket ugye hobbi szinten is lehet végezni és nemhiszem, hogy lenne rájuk kereslet. Viszont ezekben lelem örömömet, ami művészettel kapcsolatos. A fotográfiára is nemrég akadtam rá és nagyon érdekelne, élvezném csinálni. Lassan pályaválasztás előtt állok és szeretnék főiskolára/egyetemre menni de semmi elképzelésem sincs. Az ilyeneket, mint a pénzügy, gazdaság, informatika nem tudnám végezni, nem nekem való, fontos nekem, hogy élvezzem azt amit csinálok. Valaki tudna nekem tanácsokat adni?

2016. jún. 29. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Művészként is el lehet helyezkedni, de nagyon kiemelkedőnek kell lenni és egy kalap szerencse sem árt hozzá. A gond az, hogy ma már mindenki 'művész', aki egymásra rak két botot - bármit lehet műalkotásnak nevezni és kiállítani, így sokszor nehéz kiszűrni az igazi tehetséget. A grafikában én látok esélyt, bár az talán informatikával vegyítve lenne igazán ütős.
2016. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Grafikával és fotográfiával igen, ezt a kettőt lehet iparosabb szinten is űzni. Gondolok itt weboldalak arculattervezésére, logotervezésre, magazin fotóra, esküvői fotóra, esemény fotózásra, portré fotózásra. Kell hozzá valamennyi művészi érzék, a grafikai részéhez erős rajztudás, fotóhoz világításismeret és jó szem.


Ezek közül a festészet az ami nagyon kiugrik - ismerősöm is elvégezte mellette a tanárit és csak úgy tud megélni, hogy közben két szakos tanár - , ha érdekel a festészet inkább művészettörténet szakra jelentkeznék a helyedben és tepernék, hogy kapjak egy jó kurátori állást.


Összegezve, a grafika és a fotó az ami jövedelmezőbb szakma, ha elég ügyes vagy, akkor nagyon jó fizetésed is lehet, de ehhez a tehetségen túl hatalmas alázatra van szükség, még akkor is, ha a referenciagyűjtős időszakodban vagy és sokszor be kell vállalnod pár ingyen munkát a kapcsolatok kiépítése érdekében.

2016. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :)
2016. júl. 7. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!