Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pótfelvételi eljárásról...

A pótfelvételi eljárásról mikor hoznak döntést, hogy felvettek-e?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy augusztusban lehet jelentkezni, az elején, de mi alapján döntenek és mikor kb?
2016. jún. 30. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy döntenek mint a sima felvételi eljárásnál. Augusztus végén/szeptember elején tudod meg, hogy felvettek-e.
2016. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy ugyan úgy? A minimális pontom megvan, és már ott csak költségesre lehet jelentkezni, akkor gondolom ennyi erővel mindenkit felvesznek, akinek 280 pontja van, nem? Vagy félreértem?
2016. jún. 30. 11:42
 3/10 anonim válasza:
Augusztus 26
2016. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem a minimumpont alapján veszik fel egyik szakra sem az embereket. Olvass utána a felvételi eljárásnak.
2016. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Amennyiben az adott képzés eddig nem indult önköltséges finanszírozási

formában, a ponthatár akkor sem lehet alacsonyabb a jogszabályi minimumnál - alapképzési

szakok, egységes, osztatlan képzések esetén 260 pontnál

Ez 2014-es, azóta 280 a minimum pont. Ez megvan, mert most is egyetemre járok, csak pótfelvételivel át akarok menni másik szakra, és ez érdekel, hogy mi alapján döntik el, hogy felvesznek-e. Egyébként sem szoktak ide ,450 ponthatáros szakra sokan jelentkezni államira..

2016. jún. 30. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát. A pótfelvételin is rangsorolják a jelentkezőket, és a felvételi pontszám annak a pontszáma lesz, aki utolsóként belefér a keretszámba. Ha van meghatározva minimum pont, akkor a kapott pontszám ennél nem lehet alacsonyabb, de szerintem ez triviális. Pontosan ugyanez a rendszer az általános felvételi eljárás során.


A két eljárás között annyi a technikai különbség, hogy a pót esetében csak 1 helyre lehet jelentkezni, illetve a póton minden szaknak annyi a minimum ponthatára, mint amennyi az általános során a ponthatár volt az adott szakra. Ezek viszont nem befolyásolják a ponthatár megállapításának folyamatát.


Szóval egyáltalán nem világos nekem, mit nem értesz, miért gondolod, hogy bárhova be lehet jutni 280 ponttal, mert ezek alapján lehet, hogy egyáltalán nem is érted a felvételi folyamatát.

2016. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A pótfelvételi folyamatát nem értem, de nem ez volt a kérdés, hogy mit nem értek.

Szóval a pótfelvételire jelentkezők közül is sorba állítják pontszám alapján az embereket, és, ha mondjuk 10 ember jelentkezik, de csak 5-öt vesznek fel, akkor az első 5 nyer felvételt.

2016. jún. 30. 13:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy nem az volt a kérdés, de ennyi erővel már kaptál választ a kérdésedre az 1. válaszban, tehát akkor mit feszegeted?


És igen, pontosan úgy van, ahogy írod.

2016. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor ésszerű lett volna úgy leírni, ahogy én írtam, nem pedig mellébeszélni.
2016. jún. 30. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, az miért mellébeszélés, hogy: "Ugyanúgy döntenek mint a sima felvételi eljárásnál." Mert hogy ez minden tekintetben igaz. A mellébeszélés szerintem az, amit az #5-ben leírtál, abból kb. egy szót nem értek, pedig nem lenne haszontalan, ha tudnánk, hogy mit akarsz megtudni.
2016. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!