Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki nem kíván soha...

Ha valaki nem kíván soha orvosként praktizálni, de szeretné megtanulni (a hat év anyagát, és teljes gyakorlatát), hogy esetleges életmentő/kritikus helyzetekben (pl. baleseteknél) segíthessen másokon, milyen lehetőségek várnak rá?

Figyelt kérdés

Pontatlanul és - túlságosan - röviden fogalmazva: összetett, mindenre kiterjedő, komplex "elsősegély-tanfolyamként" tekint a fentebb kiírtakra, magára az orvosképzésre. Nem akar orvossá válni, de ismerni kíván minden lépést (amennyit csak lehet), hogy ha nagyon muszáj, a megfelelő ismeretek birtokában azonnal segíthessen.


(Nincs biológiából/kémiából emelt szintű érettségije, sem 452 pontja az önköltséges képzésre, ezt az infót a gyakori már nem engedte a kérdésben kiírni.)


Orvosi egyetemi tananyaghoz - és gyakorlathoz - felettébb hasonló képzést keres.



2016. jún. 30. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A mentősök nagy része nem orvos, mégis ők mennek ki hozzád ha baleset ér. Ilyen sürgős ellátáshoz nem kell az orvosi egyetem. Mentőtiszt képzésre gondolsz szerintem.
2016. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást! Azonban javíts ki, ha tévedek, de a mentőtiszt mellett nincs mindig ott egy mentő-orvos? Arra célzok, hogy a tiszt sem tud minden fontos - és szakszerű - információt?
2016. jún. 30. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A riasztás típusától függ, hogy van-e a mentőautóban mentőorvos. De szerintem is a mentőtiszt, mint foglalkozás áll legközelebb, ahhoz amit te keresel.
2016. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, azonnal utánanézek!
2016. jún. 30. 11:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs mindig orvos mellette, sőt.
2016. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az esetkocsin vannak a tisztek, a rohamkocsin van mentőorvos is, amihez nyilván orvosi kell. Nem túl célszerű persze elvégezni az orvosit, utána a mentőtisztit, csak azért, hogy mentős munkát végezhess, de meglegyen az orvosi tudásod. Úgyhogy orvosihoz hasonló képzés nincs, de mentőtisztiről tudsz szakosodni mesterképzéssel, lehetsz epidemológus, meg mittudomén.
2016. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Ki az a barom állat aki hajlandó végigszopni hat évet, rákölteni egy csomó pénzt, majd nem akar megélni belőle?
2016. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es! Én is ezen gondolkozom mióta elolvastam a kérdést.

Főleg ha valaki nem akarja teljes szívéből azt a szakmát ,nem hiszem hogy el tudja végezni.


+Nagyon sok kiadásba kerülnek csak a könyvek.. És akkor még nem is beszéltünk a szállásról, ellátásról, jegyzetekről, köpeny, szike, penge stb..

2016. aug. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!